TOBB BAŞKANI R. HİSARCIOĞLU MİLLETİN EKMEĞİNE GÖZ DİKTİ.!?

11/08/2017 Araştırmacı Yazar Özkan ORUN / Ülke Postası Aslen Kayserili olan M

TOBB BAŞKANI R. HİSARCIOĞLU MİLLETİN EKMEĞİNE GÖZ DİKTİ.!?

11/08/2017 Araştırmacı Yazar Özkan ORUN / Ülke Postası Aslen Kayserili olan M

TOBB BAŞKANI R. HİSARCIOĞLU MİLLETİN EKMEĞİNE GÖZ DİKTİ.!?

11/08/2017 Araştırmacı Yazar Özkan ORUN / Ülke Postası

Aslen Kayserili olan M. Rifat Hisarcıklıoğlu, liseyi Ankara TED Koleji’nde bitirdikten sonra, lisans öğrenimini Ankara Gazi Üniversitesi İktisat ve İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına aile şirketinde başlayan Hisarcıklıoğlu, günümüzde yapı malzemeleri, inşaat, ihracat-ithalat, yatırımlar, arazi ıslahı, gıda ve otomotiv sektörü gibi alanlarda faaliyet gösteren Eskihisar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir...

Hisarcıoğlu asgari ücretin çok olduğunu ve milletvekillerinin maaşlarının az olduğuna değindi. Bunu aziz milletimiz bir hakaret olarak kabul görmektedir. Hisarcıoğlu nasıl bir düşünceye sahip ki milletin lokmasına göz diker.

Şimdi küçük bir muhasebe yapalım ve bu acı duruma değinelim.

Asgari ücret 1404 tl. En düşük kiralar 450 tl bunun suyu, elektriği, doğal gazı, bebek bezi, yeme, içme ve çocukların eğitimlerini de göz önünde bulundurduğumuzda aile maalesef aç ve açıkta kalıyor. Buna karşılık olarakta millevekillerinin maaşlarına bakalım.

2017 yılına kadar 2 bin 200 liraya yakın bir zam daha alan milletvekilleri şu anda 2017 yılında son zamlar ile birlikte 17 bin 200 liraya yakın maaş ücreti almaktadır. Emeklilikleri ise 9 bin 978 tl'dir. 2 trilyoncuk telefon faturalarını hesaba katmıyoruz. Bu faturayı 1404 tl alan kardeşlerimiz ödüyor. iktisad ve işletme bölümü mezunu olan Hisarcıoğlu'nun muhasebesi bu kadar kötü olmamalıydı.

Şimdi bazı kişiler bu yazıyı apar topar Hisarcıoğluna gösterecekler. Lütfen acele davranın biran önce davranın hemen yetiştirin. Bakınız kardeşlerim bizim için MİLLET ÖNEMLİ MİLLET. Milletin ekmeğine göz diken kim olursa olsun bizleri karşısında bulur. Biz ıslam dininde haksızlığa karşı kükremeği öğrendik, Sayın Recep TAYYİP ERDOĞAN'dan mevki makam sahiplerinin karşısında eğilmeden dik durmayı öğrendik.

İnanıyorum ki HAK YOLUNDA OLANLAR HAK İÇİN HALKLA beraber olandır...

Hisarcıoğlu yanlış üzerine yanlış hesap yaptı. Milletvekilleri halka çay ısmarlıyor, yemek ısmarlıyor bu nedenle maaşlarının yetmediğini söyledi.

Hisarcıoğlu aşağıdaki bilgiyi bilmediğinden dolayı talihsiz bir açıklamada bulunmuştur...
MAAŞ DIŞI MİLLETVEKİLİ ÖDENEKLERİ
Milletvekilleri aylık olarak 17 bin 200 liraya yakın ücret almaktadır. Bu ödeme haricinde ise milletvekilleri pek çok ödenekte alabilmektedir. Buna göre milletvekilleri başka illerde görüşmelere gittiğinde barınma, konaklama, gıda, ulaşım ve temel ihtiyaçlar vb. gibi ücretler için ödeme almaktadır. Yine kamu kurumlarının sosyal tesis imkanlarından yararlanmakta olan milletvekilleri vefat etme durumlarında da yakınlarına bir sene boyunca maaş ödemesi yapılmaktadır.

Tüm aziz milletime ricam şudur hiç kimsenin karşısında eğilmeyin hele ki padişahım çok yaşa demeyin. Hisarcıoğlunun bu açıklamasını kesinlikle kabul etmiyor ve aziz mileltimizden özür dilemesini uygun görüyorum...

Ülkemizin göz bebeği olan, canı ve malı bahasına ülkesini canla başla koruyan aziz milletimizi tüm dünya karşısında saygıyla, sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum kardeşiniz Özkan ORUN...

11/08/2017 Araştırmacı Yazar Özkan ORUN / Ülke Postası

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum