Mhp İstanbul İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu iftar programı

Devlet Bahçeli bu akşam (17 Nisan) MHP İstanbul İl Başkanlığı’nın iftar programına katıldı. Partililer Bahçeli’yi iftar verilen otelin kapısında karşıladılar, Bahçeli’nin elini öptüler. Bahçeli, saat 18.50 civarında geldi. Genel olarak akşam boyunca sessiz bir hava hakimdi. Bahçeli, iftar yemeğinden sonra kürsüye çıktığında bütün salonu coşkulandıracak bir konuşma yaptı. Gündeminde CHP, İYİ Parti ve HDP vardı, en çok Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı  Kılıçdaroğlu’nun seccadeye basmasını hatırlatarak başlayan Bahçeli, seccadeye ayakla basana hoşgörü ile bakılmayacağını, ayakkabısıyla seccadeyi kirletenlerin zoru görünce, “Görmedim, üzgünüm, pardon” demelerinin bir işe yaramadığını söyledi. Bahçeli’nin bu sözleri salonda alkışlarla karşılandı. 

Mhp İstanbul İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu iftar programı
17 Nisan 2023 - 21:42 - Güncelleme: 18 Nisan 2023 - 03:46
Devlet Bahçeli bu akşam (17 Nisan) MHP İstanbul İl Başkanlığı’nın iftar programına katıldı. Partililer Bahçeli’yi iftar verilen otelin kapısında karşıladılar, Bahçeli’nin elini öptüler.
Bahçeli, saat 18.50 civarında geldi. Genel olarak akşam boyunca sessiz bir hava hakimdi. Bahçeli, iftar yemeğinden sonra kürsüye çıktığında bütün salonu coşkulandıracak bir konuşma yaptı. Gündeminde CHP, İYİ Parti ve HDP vardı, en çok Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı 
Kılıçdaroğlu’nun seccadeye basmasını hatırlatarak başlayan Bahçeli, seccadeye ayakla basana hoşgörü ile bakılmayacağını, ayakkabısıyla seccadeyi kirletenlerin zoru görünce, “Görmedim, üzgünüm, pardon” demelerinin bir işe yaramadığını söyledi. Bahçeli’nin bu sözleri salonda alkışlarla karşılandı. 
“Kılıçdaroğlu' için 14 Mayıs’ta sönüp gidecektir”
Kılıçdaroğlu’nun diplomasi ve hukuk bilmez bir hayalperest olduğunu dile getiren Bahçeli, “Ülkesini tanımayan, tarihini bilmeyen, milletine gönülden bağlılık hissetmeyen bir muhalefet lideri, üstelik bir cumhurbaşkanı adayı 14 Mayıs’ta sönüp gidecektir. Kunut dualarını ayet diye zikreden bu cumhurbaşkanı adayının akıl ve zeka açısından rakipsiz olduğunu elbette görüyor, gülümseyerek takip ediyoruz” dedi. 
Muhalefetin milletvekilleri adaylarını çok sert sözlerle eleştiren Bahçeli, “Kandil, CHP’nin ve İYİ Parti’nin yanındadır. Bizim tarafımız ise Türkiye’dir. Küresel emperyalizm CHP ile İYİ Parti’yi kukla gibi oynatmaktadır. Bizim sevdamız ise Türk milletidir. Yeminli Türkiye düşmanları CHP ile İYİ Parti’yi kafeslemiştir” diye sözlerine devam etti. 
 
Kılıçdaroğlu’nun seçim şarkısını “Bilmiyorlar ki bahar zaten geldi” diye eleştiren Bahçeli, sahneden Kılıçdaroğlu’nun HDP’ye ne vaad ettiğini sordu. Yurttaşlara seslenen Bahçeli birlik ve beraberlik çağrısı yaptı: “Gelin bu haklı mücadeleye siz de dahil olun. Gelin bu tarihi görevde sizin de payınız olsun. Birlikte çok daha güçlü olduğumuzu haykırıyorum. Ayırmadan, ayrışmadan, ayrıştırmadan, ayrı düşmeden hedeflerimize ulaşacağız. Devlete istikrar, millete huzur diyoruz. Ülkemize sadakat, ülkümüze yemin diyoruz.”
 
Bahçeli konuşmasının sonlarına doğru “Ben biraz da hesap adamıyım” deyerek Kadir Gecesi hesabı da yaptı: “3 bölge var İstanbul’da. Toplam milletvekili sayısı 98. 9+8=17. Bugün 17 Mayıs ise Kadir Gecesi. Bu tesadüf müdür sözleriyle konuşmasını sonlandırdı..

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum