MB Eylül ayı faiz kararı ne olur?

Son Dakika Ekonomi Haberleri - Uzun süredir faizleri sabit seviyede tutan Merkez Bankası eylül ayı faiz kararı ile PPK toplantısında alınan kararı gösterecek. MB Eylül 2021 faiz kararı öncesi Finans’ın beklenti anketi de sonuçlanmıştı. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

MB Eylül ayı faiz kararı ne olur?
20 Eylül 2021 - 20:07
Merkez Bankası faiz kararı öncesi Finans’ın beklenti anketine katılan ekonomistlerin büyük bir bölümü faizin sabit tutulacağı görüşünde olsa da karar PPK toplantısından çıkacak. Peki, piyasaların gözünün çevrildiği karar ne zaman açıklanacak?

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NE ZAMAN, ST KAÇTA AÇIKLANACAK?


Merkez Bankası’nın toplantı takviminde yer alan bilgilere göre eylül ayı faiz kararının duyurulacağı toplantı 23 Eylül 2021 günü gerçekleştirilecek. Uzun süredir faizleri sabit seviyede tutan MB’nin dolardaki değişim sonrası faiz indirimine gidip gitmeyeceği önümüzdeki günlerde netleşecek. Karar 23 Eylül 2021 Perşembe günü saat 14:00'te açıklanacak.

MB 2021 FAİZ KARARLARI NELER OLMUŞTU?


2021 yılında Ocak ve Şubat aylarında faiz yüzde 17’lerde sabit tutulmuş Mart ayında ise 200 baz puan artırılarak yüzde 19’a çıkarılmıştı. Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarındaki toplantılarda ise yeni bir karar alınmadı ve faizler yüzde 19’da sabit tutuldu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum