Horoz ölse de, gözü çöplükte kalırmış.?
Mehmet Çetin

Mehmet Çetin

Araştırmacı Yazar

Horoz ölse de, gözü çöplükte kalırmış.?

Anayasa değişikliğiyle Yasama ve Yürütme erklerini kalın çizgilerle birbirinden ayırmaya ve bu yöntemle demokrasinin niteliklerini evrensel standartlara taşımaya çalışıyoruz.

Ahval ve menzil bu istikamette iken, CHP zihniyeti hâlâ yasamanın yürütme üzerindeki tahakkümünün yoğunluğunun azalmasını felaket olarak lanse etmeye çalışıyor.

Demokrasi adına parlamenter sisteme geri dönülmeliymiş...

Oysa koca bir asır parlamenter sistemle yönetilen ülkemizde ne hikmetse demokrasinin esamesi bile okunmadı. Evet, mevcut dönüşüm sizin için belki felaket; amma velakin memleket ve milletin istikbali adına görkemli bir letafet.

Herkes işini yapacak kardeşim...

Millet kendi eliyle yasama ve yürütmeyi belirleyecek ve hesabını da kendisi soracak. Kılıçdaroğlu ve avaneleri gece gündüz yiyip içip yatarak ve her icraata karşı çıkarak görevlerini yaptıklarını sanıyorlardı.

Hayır efendim, artık o kadar ucuz değil!...

Millet size yasa yapın diye maaş ödüyor, oturacak güzel güzel çalışacak ve milletin menfaatine uygun Yasa'lar yapacaksınız. Milletin görev verdiği Cumhurbaşkanı"da kendi kuracağı ekibi ile bu yasalar çerçevesinde memlekete hizmet üretecek.

Aslında o kadar zor değil, alışacaksınız!...

Mehmet Çetin

YORUMLAR

  • 0 Yorum