Sanalda Kurulan Dostluklar...!!!

İnternet hayatımıza girdi gireli VAR olduğunu söyleyenlere şaşırıp kaldığım bir kavramdı

Sanalda Kurulan Dostluklar...!!!

İnternet hayatımıza girdi gireli VAR olduğunu söyleyenlere şaşırıp kaldığım bir kavramdı

Sanalda Kurulan Dostluklar...!!!

İnternet hayatımıza girdi gireli VAR olduğunu söyleyenlere şaşırıp kaldığım bir kavramdı.Bazı şeyler yaşanınca anlaşılırmış, bazen insanların hiç tanımadıkları kişilerin de düşüncelerine ihtiyacı varmış.Hayatımızın en zor kararlarından birini almamızda bazen sanalda tanışıpda onun fikrine güvendiğimiz arkadaşın yardımıyla aldığımız bir çok karar vardır. Realde hiç görüşmediğimiz ve sanalda dostluğunu kazandığımız ağır başlı oturaklı arkadaşlarımız var ve bir rica ile hiç bir beklentileri olmadan dostluklarını ortaya koyup elinden geleni yapan dostlar var. Bazılari en yakınlardan daha yakın olur. insan kendine bile şaşırır hale gelir. Bu kadar yabancı biriyle bu kadar samimi olmak şaşkınlığa düşürür insanı.

Bir akşam sohbet etmesek, online listesinde adını görmesek eksiklikliğini hissettiğimiz dostlarımız var. Bütün gün yaptıklarını klavye yardımıyla olsa da anlatmak, birilerinin herhangi bir yerde seni anladığını önemsediğini hissetmek aynı şekilde de sevmek önemsemek kelimelere dökülemeyecek bir duygudur.

Sözlüğümüzde ziyadesiyle irdelenmiş olan "kızdan erkeğe/erkekten kıza dost olur mu sorunlarında akla gelmiş olmasına rağmen, konuyla ilgili olumsuz düşünceye sahip olanların savunduğu "ateşle barutun yan yana durmaması" etkenini etkisiz hale getirmesiyle mevzuya daha ılımlı yaklaşılmasını sağlayabilecek belki de tek * *dostluk türüdür.

Tanımadığın birinle sadece onun anlattıklarıyla yetinmem gereken,hatta inandığını bile kabullendiğin arkadaşlık turudur.
Güvendiğin,derdini,sırrını hatta hayatını anlattığın seviyeli olduğu surece muhabbetten zevk aldığın arkadaşlık turudur.
       

EŞiNE AZ RASTLANABiLiNEN KARSILIKLI iLETiŞiM TÜRÜDÜR.

Aslında hakkında baya metiyeler dizilebilir bu başlık için...

İlk başlarda mantığımıza çok ters gelen birliktelikler,daha sonraları en yakınlarımıza anlatmadığımız şeyleri paylaştığımız, güven duyduğumuz dostluklar oluştuğunu bire bir yaşadığımız bazı örneklerle bu konuyu dahada açabiliriz.
Bir gün konuşmasak eksiklik duyacağımız,zaman zaman tartıştığımız,zıt düştüğümüz ama bizi her zaman anlayan dinleyen,samimiyetini hissettiğimiz bir insanla arkadaş olduktan sonra fikirlerimizin tamamen değiştiği dostluk çeşididir.

Derdinize derman bulduğunuz, eğlendiğiniz, güldüğünüz dostluklar da olsa unutulmaması gereken bir şey var.Tek tuşla insanlar sizi silebilir.gerçek arkadaşlıktan silmekten çok çok kolay bir işlem.Sadece tek bir tuşla bütün iletişiminiz bitebilir.Buradan çıkarılacak ders sanal dostluklarınızı çok fazla ciddiye almamak, eğleniliyorsa eğlenmek, ağlanıyorsa ağlamak, sonrasında da ne zaman fişi çekerse usulce sessizce gitmektir.Fazla dalgaya alıp karşıdakini sıkmamak gerektiği gibi fazla ciddiye de alınmaması
gereken arkadaşlıklardır.Kısaca toparlamak gerekirse bazen sanal dostluklar reale taşındığı gibi bazende bir tiklama ile son bulan dostluklardır ama karşındaki olgunluğu ile ve samimiyetiyle tamamen menfaatsizce yanaşımlarıyla keyf verici bir dostluk olduğunuda
belirtmek isterim.

Sevgiyle selamliyor saygılarımı sunuyorum...

 


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum