GÜNEŞ DOĞUDAN DOĞUYOR DOĞU HALEN KARANLIK!

Gazeteci Yazar ŞAHİN ŞİMŞEK / Ülke Postası Güneş ilk olarak doğu Anadolu'dan doğuyor

GÜNEŞ DOĞUDAN DOĞUYOR DOĞU HALEN KARANLIK!
23 Kasım 2017 - 15:04

Gazeteci Yazar ŞAHİN ŞİMŞEK / Ülke Postası

Güneş ilk olarak doğu Anadolu'dan doğuyor. Ama doğu halen karanlık hemde zifiri karanlık. Bu sözü öylesine söylemedim. Uzun zamandan beri doğu illerinde neler oluyor diye bir araştırma yaptım. Gittim bir kaç ili gezdim analiz yaptım. Oradaki halkın durumu nedir, ne yaparlar, ne yerler, ne içerler!.. Bu seyahatlarım esnasında bir çok insanla sohbet etme imkanım oldu. Özellikle merak ettiğim bir konu vardı. Devletimizin PKK TERÖR örgütüne, FETO TERÖR örgütüne, İŞİD TERÖR örgütüne karşı başlattığı başarılı operasyonlarıyla ilgili bir çok vatandaşımızla merak ettiğim konu hakkında sohbet ettik. Çoğunluk olarak devletimizin bu başarılı operasyon kararının çok ama çok geç kalmış bir karar olduğu savunmaktaydılar. Konuştuğum bir çok kişi PKK operasyonlarının çok isabetli olduğunu ve devletimizin bu örgütün tasfiyesi hakkında almış olduğu kararı uyguladığını ve gerekeni yaptığına inanıyor.

Ama FETO TERÖR örgütüne aynı kararlılıkla yaklaşmadığını PKK ya karşı verdiği mücadeleyi FETO ÖRGÜTÜNE karşı vermediğini açık bir şekilde ifade ettiler. Halen kripto FETOcuların dışarıda ve görevlerinin başında olduklarını ve önemli makam ve mevkileri işgal ettiklerini söylüyorlardı.Hatta bu makamdaki şahıslar doğu halkını eskisi gibi devlete baş kaldırtmak için ellerinden gelen tahrikleri yapmaktadırlar. Ama doğu halkı artık uyanmış bilinçlenmiş bu münafıkların kime nereye hizmet ettikleri bildikleri için onların söylem ve eylemlerine itibar etmemektedir. En büyük sıkıntıları da bu kripto FETO veya PKK elemanlarını şikayet edecekleri muhattab bulamamalarıdır. CİMER ve BİMER e yazıp durduklarını ama buradan da gerekli inceleme ve araştırma yapılmadığına kanaat getirmişlerdir. Zaten bölge MİLLETVEKİLİNE hiç bir şekilde ulaşamadıklarını ulaşsak bile bizi ciddiye almadıklarını söyleyenlerin sayısı haylı fazla ve endişe verici vahim bir durumla karşı karşıya kaldıklarını açık açık sohbetimiz esnasında dile getirdiler.

VAN GEVAŞ ilçesinde konuştuğum yaşlı bir amcamız benim gazeteci olduğumu öğrenince yanıma geldi. Evlat sen gazetecimisin? dedi bende evet amca buyur bir emrin mi var deyince, doğu şilvesiyle ESTEĞFURULLAH beyim sadece senle biraz sohbet etmek istiyorum dedi. Bende büyük sensin amca buyur seni dinliyorum deyince amcamız uzun bir suskunluktan sonra beyim bizim buralar eskiden çok huzurluydu çok güzeldi büyükler küçüğünü küçükler büyüğünü sayardı. Artık o devir kapandı lanet olası PKK örgütü FETO örgütü gençlerimizin beynini yıkadılar. PKK terör örgütüne finans desteği veren UYUŞTURUCU BARONLARI gençlerimizi ilk başta ESRARA , EROİNE alıştırdılar, onların beyinlerini uyuşturucu ile yıkadılar daha sonra bu lanete bulaşan gençleri dağda bunlardan çok var dilediğin kadar içebilirsin diyerek dağa çıkardılar.

FETOCULAR DA Hizmet dediler himmet dediler şimdiki devir DARUL-HARP devridir haramları mubah kıldılar savaştayız savaşta her şey mübahtır diyerek, gençlerimizin beynini yıkadılar onlarda gençlerimizi elimizden aldılar, yurtlarında yatırdılar , okullarında okuttular ve devletimize karşı kin ve nefretle yetiştirdiler. Bazılarını polis yaptılar, bazılarını öğretmen yaptılar, bazıları asker yaptılar, ve herbirini azılı birer terörist olarak yetiştirip 15 temmuz gecesinde ülkemizi parçalamak için ellerine silahları verip üzerimize saldırdılar. Bizim çocuklarımız bize kurşun sıkmaya başladı. Bomba atmaya başladı kanımızı döktüler bizleri şehit ettiler bazılarımızı da gazi ettiler.
ÇOK AĞRIMA GİDİYOR BEYİM ÇOK!...
Bende amca onlar bizim çocuklarımız değildi onlar FETO nun ve onun bunun çocuklarıydı. Biz vatanımız uğruna şehit olanlardık, gazi olanlardık. Vatanı için bayrağı için namusu için tankların altına gözünü kırpmadan yatanlardandık. Şahadet şerbetini içmek için birbirimizle yarışanlardık. Uzun bir sohbetten sonra hatır isteyerek ayrıldım. Kısa bir araştırmalarım sonucunda doğu bölgelerinde halen PKK ve FETO terör örgütü elemanları gizli olarak sayısı azda olsa yine bir çok gencimizi uyuşturucu baronları vasıtasıyla düşürüp kolay bir şekilde dağa çıkarıyorlar. Bazılarına da zehirlerini taşıtmakta onların üzerinden para kazanmaktadırlar.
Buradan özellikle İÇ İŞLERİ bakanlığımıza ve EMNİYET genel müdürlüğümüze ve JANDARMA genel komutanlığımıza sesleniyorum.HAKKARİ ve VAN İlimizde halen ALLAHSIZ, KİTAPSIZ, AHLAKSIZ, VİJDANSIZ, VATANSIZ, KİŞİLİKSİZ, ŞEREFSİZ, uyuşturucu baronları kol gezmekte,işsiz güçsüz olan gençlerimizi kolay bir şekilde avlamakta ve bu gençlerimizi ilk olarak uyuşturucuya alıştırdıktan sonra istediği gibi kullanmaktadırlar. Bu ahmak, akılsız ve beyinsiz gençlerimizde bu ALLAHSIZ, KİTAPSIZ, ŞEREFSİZ ,BARONLARIN emellerine hizmet ederek kendilerini zehirleyip yakmaktadırlar. Hemde bir çok ailenin ocağını söndürmektedirler..

Devletimizin çok acil olarak bu iki ilimizde profesyonel olarak çalışan ekiplerden oluşan MİT elamanlarına emniyet istihbarat elemanlarına jandarma istihbarat elemanlarlarına her türlü lojistik desteği sağlamasını ve maddi olarak bu ekiplerin çok daha verimli çalışmaları için özlük haklarının iyileştirilmesi lazım. O bölgelerde çalışan emniyet mensuplarımızın zaten kellesi koltuğunun altında bari devlet olarak maddi ve manevi olarak ihtiyaçlarını karşılarsak yanlarında olursak inanıyorum çok kısa süre içersinde bu ALÇAK ve KAHPE uyuşturucu BARONlarının iflahını keseriz. SİVRİSİNEKLERİ DEĞİL BATAKLIĞI KURUTMAMIZ LAZIM. Evet yazımın başında söylediğim gibi şüphesiz GÜNEŞ DOĞUDAN DOĞUYOR AMA DOĞU HALEN KARANLIK...
NİCE AYDINLIK GÜNLER DİLEKLERİMLE..

Gazeteci Yazar ŞAHİN ŞİMŞEK / Ülke Postası

YORUMLAR

  • 1 Yorum