REİS SÖZDE “DANIŞMAN”LARA NEŞTERİ VURUYOR.?

REİS SÖZDE “DANIŞMAN”LARA NEŞTERİ VURUYOR.?

Yerel yönetimlerdeki değişimler devam ederken ''Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın'' bu değişimle eş zamanlı olarakta bürokratlar,yakın danışmanlar üzerinden de şekillendireceğine dair bilgiler

05 Kasım 2017 - 19:39

Yerel yönetimlerdeki değişimler devam ederken ''Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın'' bu değişimle eş zamanlı olarakta bürokratlar,yakın danışmanlar üzerinden de şekillendireceğine dair bilgiler geliyor.
Hantal devlet işleyiş algısının farkedilmesi ve icraatla beraber çözüme dönük hamleler için Erdoğan’ın kararlı olduğunu söylememize gerek yok. Her noktada yenileşme ve yeni devlet konseptini belirlenen politikalar üzerine kurup şekillendirme vakti geldi.Ufukta son derece önemli bir seçim takvimi var.

Hal böyleyken Reis’e yakın kaynaklar ve edindiğim bilgiler geniş çaplı operasyonun sayıları 36 ya kadar artan danışmanlara da uzanacağı yönünde.

Özellikle son dönemlerde danışmanlar üzerinden CİMER’e gelen şikayetler, itiraflar ve değerlendirmelerden Reis’in duyduğu rahatsızlık danışmanlarla yaptığı son toplantıda dile getirilmiş. Bizzat ''Reis'' ,tabiri caizse herkes ayağını denk alsın mahiyetinde uyarı ve ikazlar yapmış.

Danışmanların özel ilişkileri de dahil, haklarında derinlemesine tahkikatler yapılması yönünde ilgili kurumlara tahkikat emri verdiği belirtiliyor. Özellikle şikayete konu olan “gayrıresmi” danışmanlar üzerinden CİMER’e gelen şikayetlerin binlerce sahifeyi bulması Reisin dikkatini çekmiş.

Reisin özellikle danışmanlar ve “gizli danışman” olarak kendini tanıtıp illegal faaliyetler içinde adları geçen danışmanlar üzerinden gelen şikayetlerden rahatsızlığı ortada.Hatta konuyla ilgili devlet bakanları ve Başbakan ve AK Parti yönetim kadrolarına dair “görev gaspı” olarak nitelendirilen “gizli danışman”,temsilci gibi aktörler yüzünden yaşanılan sıkıntılar olduğu dile getirilmiş, bir çok olayın da adli ve hukuki süreçlere muhatap oldukları ifade edilmişti.

Şahsen bu gelişme beni umutlandırdı. Özellikle kendilerine siyasi erk ve bürokratik gücü ellerinde olduklarını ifade edip başta vatandaşlar olmak üzere iş adamları üzerinde faal olan çeteler ve çıkar gruplarının ayıklanmasına hız verileceği kanaatindeyim.

Bunlardan belki de en önemlileri arasında sayılabilecek kendisini “gizli danışman” olarak tanımlayan ''Erkan Özbey'' gibi aktörlere gerekli yaptırımların uygulanacağı fikrindeyim. Bu konuyla ilgili değişik zaman ve tarihlerde defalarca bu aktör ve aktörler üzerinden yaşanan mağduriyetleri dile getirmiş ve buna dair bugüne kadar somut bir adım atılamamasının kanayan bir yara olduğunu ifade etmiştim.

Soyup soğana çevirdikleri iş adamlarının kararan hayatları yaşadıkları mağduriyetlerin Cumhurbaşkanlığı “gizli danışmanlık” kavramı üzerinden temellendirilmesine hukuki yaptırım yapılmasını engelleyen odaklar olduğu konusunu da dile getirmiştim. Hala bugüne kadar bahsettiğim aktörler üzerinden somut bir gelişme olmadıysa da bundan sonraki süreçte Reis’in kararlılığıyla problemi çözmek adına önemli bir adım atıldığı kanaatindeyim.

Başta Şahin Şimşek olmak üzere bir çok iş adamını mağdur eden aktörlere gerek siyasi destek ve gerekse bürokratik destek verenlerin de bu süreç içinde deşifre olacakları ortada.Zira bana gelen bilgiler defalarca kaleme aldığım bu “gizli danışman” aktör olarak kendisini lanse eden ''Erkan Özbey'' hakkında Cimer’e bugüne kadar gelen şikayet adedinin 500 küsür ile üst sıralarda yer aldığı yönünde. O ve onun gibi görünen yüzlerce aktörün varlığından söz ediliyor.

Yani şu önüne gelen ben Danışmanım bakan yakınıyım. ak partili üst düzey danışmanım, milletvekili danışmanıyım diyerek illegal faaliyet alanlarında resmiyet(!) göstererek şantaj,tehdit,dolandırıcılık ve bir çok suça karıştıkları gibi bunlar üzerinden oluşan mağduriyetlerin de önüne geçilemiyordu.

Ümit ederim ki Reis’in bu danışman kadrosu temizliği özellikle iş adamları üzerindeki mağduriyetlerin giderilmesinde önemli bir adım olarak kendisini hissettirir.

Değilse başta Şahin Şimşek olmak üzere mağduriyetlerini Cumhurbaşkanımıza kadar bile ulaştıramaz bu illegal devranlarını devam ettirirler. Bu mağduriyeti hala devam eden Şahin Şimşek’in özellikle “gizli danışman” kadroları ile ilgili deşifrelerini onlarla bağlantılı olan aktörlerin hala devlet kadroları içinde olduğu bilgisi ve deşifreleri bizzat Cumhurbaşkanımızca dinlenip dikkate alınacaktır.

Sırası gelmişken Cumhurbaşkanımıza buradan bir kez daha seslenme gereği duyuyorum.

Sayın Cumhurbaşkanım.
Özellikle “gizli danışman” olarak makamınızı itibarsızlaştırmak adına eylemde bulunan ve onlarla işbirliği içinde hareket eden siyasi bürokratik aktörleri, ak parti teşkilatları içinde kümelenen bu aktörlerin temizlenmesi ve deşifreleri için senelerden beri mağdur edilen Şahin Şimşek’in tarafınızdan dinlenmesi taraftarıyım. Şahin Şimşek’in sesine kulak verin. Onun size ulaşmasını engelleyenlerin gerçekte deşifre olmaktan korkan “gizli danışman” simsarları olduğunu görünüz.

Mansur Tüncay / Ülke Postası

Bu haber 189 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bank Asya İçin Yargıtay Kararı?
Bank Asya İçin Yargıtay Kararı?
Erdoğan Fetö'yü bilmiyor muydu?
Erdoğan Fetö'yü bilmiyor muydu?