SON DAKİKA

Trump rok Erdogan şah İsrail mat …

GÜNDEM, Hatay Haber, Ortadoğu, SİYASET

Gelin Onlar Gibi Aglayalım …

GÜNDEM, Hatay Haber, Ortadoğu, SİYASET

YALAN TARİHİ BIRAK ,GERÇEĞİNİ KENDİLERİNDEN DİNLE.

0
0

Hatırat okumayı seviyorum,Bilhassa Osmanlının son zamanları ,Cumhuriyetin ilk 30 yılında olup bitenleri birinci elden tanıklıklarla öğreniyor insan.
Ve kim nasıl bir hayat tarzına,düşünce biçimine sahip,neler yapılmış,nasıl yapılmış bizzat işlerin aktörlerinin ağzından okumak ilginç oluyor.
Bakın Nihat Erimin “Günlükler”ismiyle yayınlanan hatıratlarının birinci cildinde 28.sahifesinden bir bölüm aktaracağım.
Milli şef denen ve bize bağımsızlık kahramanı diye yutturulan idarecilerimizin gerçekte sömürge valisi olduklarını gösteren bir olay.
“27 Aralık 1944-Japonya ile iktisadi ve siyasi münasebetlerin kesilmesi için bu sabah Amerika Büyükelçisi Steinhardt,Hariciye vekili Hasan Sakaya teklifte bulunmuş(bakmayın siz ifadeyi yumuşattığına düpedüz emretmiş.)Öğleüzeri keyfiyet Reisicumhura arz edilmiş.Bu talebin kabulu tensip olunmuş(uygun görülmüş).Öğleden sonra İcra Vekilleri heyeti(Bakanlar kurulu)toplanmış,orada karar verilmiş,sonra parti grubu toplanmış,orada Başvekil(Başbakan)hukümetin kararı hakkında beyanatta bulunmuş.”
Milli şefin çalışma hızını gördünüzmü..sabah talimat geliyor ABD Büyükelçisinden,Akşama kalmadan Bakanlar kurunda karara bağlanıyor.

0 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Forum (soru cevap) Bölümünden Yapılan Haber ve Yorumlar, Doğruluğu ve kişi hakları ihlali sorumluluğu haberi ve yorumu yapan kişiye aittir. kesinlikle ulkepostasi.com sitemiz sorumlu değildir. Yapılan Haber kanuna aykırılık Teşkil ederse ve kişi haklarını ihlal ederse Haberi yapan kişi bu suçla mahkemeler tarafından yargılanır...

BU AY ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER FOTO GALERİLER

sanalbasin.com üyesidir