SON DAKİKA

Gelin Onlar Gibi Aglayalım …

GÜNDEM, Hatay Haber, Ortadoğu, SİYASET

Kaçıncı haykırışım bu sana …

GÜNDEM, Hatay Haber, Ortadoğu, SİYASET

TÜRKİYE ANAYASA YAPAMIYOR

0
0

İktidar partisinin bütün çabalarına rağmen yeni bir anayasa yapamıyoruz ve 12 Eylül anayasası ile yönetilmeye razı oluyoruz.
Muhalefet bu anayasadan memnun. İktidar partisi de tek başına yapacak çoğunluğa sahip değil. Zaten olsa bile tek başına yapması doğru da değil. Gel gör ki muhalefette müthiş bir defans ruhu. Çanakkale geçilmez gibi, yeni anayasa yaptırmıycez, seni başkan yaptırmıycez, kanımızı akıtmadan asla….. Eee; n’etcez o zaman. 12 eylül anayasasına talim….. Kurban mı keselim kan aksın diye?

Anayasa komisyonu kuruldu; dört sene havanda su dövüldü. Sonunda etliye sütlüye dokunmayan 60 maddede anlaşıldı. Gel bunları geçirelim. Ona da yok. Ona yok, buna yok, neye varsınız siz? 12 eylül anayasasını korumak için varsınız. Adam ‘anayasayı boş verin, darbe hukukunu düzenleyelim ona dokunmayalım’ bile dedi. Anayasa darbe hukukunun ‘dibacesi’ değil mi? Hiç…… Nasılsa kendisini körü kürüne destekleyen gözlerini kapatmış bir %25 var. Onları da tak peşine; ‘bunlar rejimi değiştirmek istiyorlar’ de.

Başkanlık sistemi gelince cumhuriyet ortadan mı kaldırılacak? İslam Cumhuriyeti mi olacak? Padişahlık mı geri gelecek?
Biz karşıyız abi… Neye karşısınız? Sahi unuttum ya neye karşıydık ulan biz. Ha….. Başkanlık şeyine……

HDP 80 vekil kazanmıştı. AK Parti ile koalisyon yapma şansı yakalamıştı. Birlikte anayasa da yapabilirlerdi. Üstelik o anayasada ‘vatandaşlık’ yeniden tanımlanabilirdi. Ama HDP demokratik düşünmedi. Hendekçi düşündü. Onun derdi Türkiye’nin demokratikleşmesi değilmiş. Onun derdi Ak Partinin devrilmesiymiş. Seni başkan yaptırmıycezmiş. Ne anayasası, ne vatandaşlık tanımı….. 2010 Referandumunda parti kapatılmasının zorlaştırılma maddesine bile oy vermediler. Zannettiler ki devran döner Ak Parti kapatılır. Şimdi Ak Partinin kendilerini kapatacağından korkuyorlar. Git teröre bulaş, insanları katliam yapsınlar diye sokaklara çağır, hendeklere kol kanat ger…….. Hepsini yap, demokratik bir anayasa için kılını kıpırdatma. Bunu birlikte yapabileceğin tek politik gücün boğazına sarıl.

Bütün bunları söyleyenler, yapanlar şimdi sek sek oynayarak Ak Parti – MHP anayasasına razı olacaklar. Türkiye ise yine tadilatla yetinip tarihsel bir fırsatı ertelemiş olacak……..

Firuz Türker / medyasizsiniz.com

0 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Forum (soru cevap) Bölümünden Yapılan Haber ve Yorumlar, Doğruluğu ve kişi hakları ihlali sorumluluğu haberi ve yorumu yapan kişiye aittir. kesinlikle ulkepostasi.com sitemiz sorumlu değildir. Yapılan Haber kanuna aykırılık Teşkil ederse ve kişi haklarını ihlal ederse Haberi yapan kişi bu suçla mahkemeler tarafından yargılanır...

BU AY ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER FOTO GALERİLER

sanalbasin.com üyesidir