SON DAKİKA

Gelin Onlar Gibi Aglayalım …

GÜNDEM, Hatay Haber, Ortadoğu, SİYASET

Kaçıncı haykırışım bu sana …

GÜNDEM, Hatay Haber, Ortadoğu, SİYASET

SENE 1978... BİR HATIRA...

0
0

Şu kahve ve ulaşım araçlarında proğpaganda yapan militanlar konusunda bir hatıramı paylaşmak istiyorum.
Ben şuralıyım dalarım filan diyen kardeşlerimizde dalmadan önce dalaktan olmamak için bir kulak versinler isterim.
Efendim yıllar yıllar önce; kanımızın deli deli aktığı zamanlarda, 1978 di galiba İstanbul’dayım.Hergün gazetesinde çalışıyorum.Çalışıyorum deyince afilli işler gelmesin ha, getir götür işleri yapıyoruz.
Bir gün bir akrabanın yanına gitmek için Karaköy vapur iskelesine indim.
Tabi bizim hızlı ülkücü olduğumuz, kafa göz daldığımız zamanlar.
Tam vapura binmek için üstü kapalı bir bölüm vardı genişce.Şimdi yok, değişti hep oralar tabi.O kapalı bölümün bir kenarında o zmaan gazete bayi, bir yanında da jeton satan klübe var.
Ortadan hızlıca yürürken bir kız “Devrimci gençlik” diye bir şeyler diyerek tabloid boy bir dergiyi burnuma dayadı.
Tek başına bir kız filan diye de ben pek umursamadım.
Ben gayri ihtiyari sahibi olduğum fikrinde etkisiyle elimle ittim sertçe.
Ama bir şey demedim.
Hemen önüme 2 tane parkalı militan dikildi.
“Niye ittin, sen faşo’musun lan” dedi.
O zaman etrafıma bir baktım, onların haricinde 10-15 kişi daha sert sert bakıyor.
Eğer diklenirsek, efelik yaparsak dayak yememiz kaçınılmaz, belki postu da deldireceğiz.
“Yok abi ne Faşo’su.Akrabama gideceğim, haftalığıda alamadım param yok, sadece vapur param var da ondan ” dedim biraz da kısık bir sesle.
Şöyle baktılar, süzdüler, incelediler,
“Geç ” dediler.
O metro’da gördüğünüz genç kız ve oğlanın etrafında en az 10 kişi vardır koruyan.
Yada mekanınıza gelenlerin yanında.
Onun için sağlam olmadıkça; tevessül etmeyin derim….

0 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Forum (soru cevap) Bölümünden Yapılan Haber ve Yorumlar, Doğruluğu ve kişi hakları ihlali sorumluluğu haberi ve yorumu yapan kişiye aittir. kesinlikle ulkepostasi.com sitemiz sorumlu değildir. Yapılan Haber kanuna aykırılık Teşkil ederse ve kişi haklarını ihlal ederse Haberi yapan kişi bu suçla mahkemeler tarafından yargılanır...

BU AY ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER FOTO GALERİLER

sanalbasin.com üyesidir