SON DAKİKA

Gelin Onlar Gibi Aglayalım …

GÜNDEM, Hatay Haber, Ortadoğu, SİYASET

Kaçıncı haykırışım bu sana …

GÜNDEM, Hatay Haber, Ortadoğu, SİYASET

Hayır "Masajlı Koltuk mu?"

0
0

“Sistem Değişikliğine “Evet!..” demekle; Yeni sistemin “Sistem Oturdu!..” denilmesi için gerekli düzenlemelerin tamamlanması arasında bir “süreç-karar” dizisi vardır. Sistem değişme kararı alınacak diye “dizine vurmak” çözüm değildir!…
Sistem zaten değişecek; önemli olan Yeni sistemin oturması için neyi Evetlediğimizin bilincine erken varmaktır.”Komşular!…” diye tempo tutmak değil de; komşuda toplanıp; müzakere etmekte fayda var.
Örneğin; Yürütmenin ayrı Yasamanın ayrı seçimlerle ve yapılarla yoluna devam etmesi demek; yüz yıldır kriz üretmekten kurtulamayan bir yapıyı terk etmek demek. Bu gerçekten “evet”lenecek karar. Ancak bu sadece yenilenme kararı. Fakat sistemin oturması için değişmesi gereken yasalar; yeniden organize edilmesi gereken kurumlar; yeni seçim, seçmen mekanizması gibi süreçler var. Bunlara şimdiden kafa yormakta fayda var!… Şimdi Hayır diyen kardeşlerimize soralım: “evet” çıkınca; siz Evetin şartları için fikir vermeyecek misiniz? Daha sonra neye “Hayır” diyeceksiniz?
Sonuç “Hayır” çıksa; şahsi kanaatim böyle bir sonuç muhal; Evet diyenler yine “İktidar” kalacaklar uzun yıllar!… Çünkü Erdoğan liderliğindeki AK Parti’nin alternatifi de muhal şimdilik. Her halükarda; Hayır diyenlerin çok ama çook çalışması gerekiyor. Yoksa “Hayır!..” tembelliğin masajlı koltuğu mu?

0 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Forum (soru cevap) Bölümünden Yapılan Haber ve Yorumlar, Doğruluğu ve kişi hakları ihlali sorumluluğu haberi ve yorumu yapan kişiye aittir. kesinlikle ulkepostasi.com sitemiz sorumlu değildir. Yapılan Haber kanuna aykırılık Teşkil ederse ve kişi haklarını ihlal ederse Haberi yapan kişi bu suçla mahkemeler tarafından yargılanır...

BU AY ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER FOTO GALERİLER

sanalbasin.com üyesidir