SON DAKİKA

Trump rok Erdogan şah İsrail mat …

GÜNDEM, Hatay Haber, Ortadoğu, SİYASET

Gelin Onlar Gibi Aglayalım …

GÜNDEM, Hatay Haber, Ortadoğu, SİYASET

BAKIN BURADA NE VAR ??

0
0

1 ) “Fettoş acemiliğini Ankara’da Muhabere Okulu’nda yaptıktan sonra İskenderun’a gönderiliyor.
Burada Özel Harp Dairesi’nin 1950’li yıllardaki ilk yetiştirilen subaylarından olan Esat Keşafoğlu ile yakınlık kuruyor. Yüzbaşı Keşafoğlu, (FETÖ) Feytullah Gülen’i kolluyor. Hatta askeri üniformanın üzerine cübbe giyen (FETÖ) Feytullah Gülen, İskenderun’da çeşitli camilerde vaazlar veriyor. Bu, (FETÖ) Feytullah Gülen’in ‘Küçük Dünyam’ adlı kitabında ve konuşmalarında da geçiyor.”
2 ) “Fettoş askerden terhis olur olmaz, Erzurum’a giderek Komünizmle Mücadele Derneği’ni kurdu ve başkanı oldu. O dönemde Komünizmle Mücadele Derneği sadece İzmir’de vardı ve Özel Harp Dairesi’nin bir uzantısı olarak açılabilirdi.”

3 ) DİĞER ADI KONTRGERİLLA
O dönemki Komünizmle Mücadele Derneği’nin Özel Harp Dairesi ile bir ilgisi var mıdır, yok mudur bilmiyorum ama; Özel Harp Dairesi denildiği zaman orada durmak lâzım…

4 ) Malûm, Özel Harp Dairesi’ne Özel Kuvvetler Komutanlığı da denilir…
Özel Kuvvetler Komutanlığı, 1992’de kurulmuş ama “yeni bir kurum değil”dir. Bu kurumun ilk ismi Seferberlik Tetkik Kurulu’dur. Seferberlik Tetkik Kurulu, 1948 yılının başlarında Kontrgerilla eğitimi için ABD’ye gönderilen “16 subaylar” tarafından kurulmuştur. ABD’de eğitimlerini tamamlayan bu subayların bir kısmı Kore Savaşı’nda, bir kısmı da ülke içinde kontrgerilla eğitimi verilmek üzere görevlendirilmiştir.

5 ) ABD, o yıllarda, NATO üyesi ülkelerde ve NATO üyesi olmayan Avusturya, İsveç ve Norveç gibi ülkelerde görünüşte Sovyetler Birliği’ne karşı, NATO dışında farklı illegal bir örgütlenme faaliyetlerine girişmişti. Bu faaliyetlerin sonucunda her ülkede değişik isimle anılan ve bugün dünyanın başına bela kesilen “Gladyo örgütü”nü kurdurmuştur.

6 ) Türkiye’de de bu örgüt; Kore Savaşı’nda denenmiş subayların arasında bulunan Tümgeneral Daniş Karabelen tarafından CIA’nin paravan kuruluşu JUSMATT’ın da yardımıyla, 27 Eylül 1952’de kurulmuştur. Karabelen’in, bu örgütte görevlendirdiği ilk isim ise, yakinen tanıdığı ve çok güvendiği İsmail Tansu olmuştur.

7 ) 27 Eylül 1952’de kurulan Seferberlik Tetkik Kurulu (STK), daha sonraki yıllarda ABD’deki yönetmeliklere uygun olarak “isim değişikliği”ne giderek, 1965’de Özel Harp Dairesi, 1992’li yıllardan itibaren ise Özel Kuvvetler Komutanlığı ismini almıştır.

8 ) CIA’nin kontrolünde paravan bir kurum olan bu kuruluş, aynı zamanda; ABD’nin Türkiye’ye yaptığı askeri yardımı da koordine eden askeri kurulun adıdır. JUSMATT’la aynı binada faaliyet gösteren Özel Harp Dairesi’nin giderleri için, ABD tarafından her yıl 1 milyon dolar da yardım yapılmaktaydı. Bu yardımın yapıldığını, 1971-1974 döneminde ÖHD’nin başkanı olan Org. Kemal Yamak tarafından da teyid edilmiştir. Org. Yamak, ABD özel yardım fonundan her yıl alınan bu 1 milyon dolarlık yardımın hesabının resmi bütçeye karıştırılmadan, ayrı bir muhasebede tutulduğunu ifade etmiştir.

9 ) Org. Yamak’ın bu ifadesi, Ecevit’in devletin resmi şemasında böyle bir birime, başbakanlığı döneminde rastlamadığı iddiasını da haklı çıkarmaktadır. Üstelik ÖHD’nin, Genelkurmay binası yerine, CIA’nin bir kuruluşu olan JUSMATT’ın binasında faaliyet göstermesi, ayrıca ABD’nin yaptığı yardımların ayrı muhasebeleştirilmesi, resmi olarak kurulan bu örgütün illegal faaliyet göstermesi iddialarını teyid etmektedir…

10 ) GÜLME KOMŞUNA!
Özel Harp Dairesi, ya da Kontrgerilla ile ilgili yazacak daha çok şey var ama; hem yerimiz dar, hem de konumuz bu değil…
Konumuz; Fetullah Gülen ve onun Özel Harp Dairesi ile ilişkisiydi… Ama, gördünüz ya; ipin ucu Amerika’ya ve CIA’ye kadar uzanıyor!..
Demek oluyor ki;
“Yurtdışındaki Gülen okullarında, İngilizce öğretmeni kisveli onlarca CIA ajanı faaliyet gösteriyor” şeklindeki iddialar da pek fasa-fiso değil!..
Daha ötesi var mı?.. Fetullah Gülen’in kendisi CIA’nin ocağında!..
Gelmek istese bile, gelemez…
Onu bırakmazlar!..
Elini vermiş bir kere,
Kolunu kurtaramaz!..

Fethullah-Gülenin-Gerçek-ismi-Abdülfettah-Şahin

0 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Forum (soru cevap) Bölümünden Yapılan Haber ve Yorumlar, Doğruluğu ve kişi hakları ihlali sorumluluğu haberi ve yorumu yapan kişiye aittir. kesinlikle ulkepostasi.com sitemiz sorumlu değildir. Yapılan Haber kanuna aykırılık Teşkil ederse ve kişi haklarını ihlal ederse Haberi yapan kişi bu suçla mahkemeler tarafından yargılanır...

BU AY ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER FOTO GALERİLER

sanalbasin.com üyesidir