KKTC'deki yangını sağanak yağış söndürdü

KKTC’nin Karpaz yarımadasında salı günü başlayan ve önü alınamayan yangın 5’inci gününe girdiği dakikalarda, gece yarısı başlayan sağanak yağmurla kısa sürede...

KKTC'deki yangını sağanak yağış söndürdü
26 Haziran 2022 - 11:56
Karpaz yarımadasında 20 bin dönüm orman ve makilik alanın yanmasına neden olan yangın, Türkiye, İsrail, İngiliz üsler bölgesi ve Rum yönetiminden 11 hava aracının müdahalesi ve karadan da söndürme ekiplerinin çabalarına rağmen devam ediyordu.

Havadan söndürme çalışmalarının sürdüğü gündüz saatlerinde kontrol altına alınan yangın, akşam yeniden güçleniyordu. Yetkililerin önceki akşam, su tankeri ve iş makinesi sahiplerine acil yardım çağrısı yaptığı saatlerde Girne’de sağanak yağmur başladı. Hürriyet'ten Ömer Bilge'nin haberine göre gece yarısı kuvvetlenen ve sabahın erken saatlerine kadar aralıklarla devam eden sağanak yağmur, yangının devam ettiği, Beşparmak Dağları eteklerindeki Tatlısu, Mersinlik ve Ağıllar köylerinde alevleri kısa sürede söndürdü. FUAT OKTAY’DAN MESAJ KKTC’yi önceki gün ziyaret eden ve yangın söndürme çalışmalarını yerinde inceleyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da ‘Geçmiş olsun’ mesajı yayınladı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum