Derbi Maçta Olaylar VAR

Galatasaray 2 - 0 önde götürdüğü maçı 2-2 bitirdi. Fenerbahçe 5 dakikada 2 gol atarak 1 puan almayı başardı.

Derbi Maçta Olaylar VAR
02 Kasım 2018 - 23:19

 Spor Toto Süperliğin 11. haftasında karşı karşıya gelen Galatasaray ve Fenerbahçe 1 er puanı paylaştı fakat maç bitiminde futbolcular bir birine girdi. Soldado'nun oyuna girmesiyle başlayan gerginlik maçın bitmesiyle yine Belhanda ile kapıştılar. Jailson da olaya müdahil olup Belhandaya  tokat attı ve olanlar bundan sonra daha da arttı. Tüm Galatasaraylı oyuncular Jailson'un peşinden koştu. Jailson maç için böyle depar atmamıştı. Bir ara Fatih Terim'in yardımcısı Hasan Şaş ta olaylara müdahil oldu.

Güzel bir kareografiyle başlayan derbide ilginçlikler yaşanmadı dersek yanlış olur. Eren Derdiyok ısınma hareketleri yaparken tekrar sakatlandı yerine ise Sinan Gümüş kadroya alındı. 30. dakikada Donk 1. gölü attı. Linnens'in uzak mesafeden attığı golle 2 -0 öne geçen Galatasaray üstünlüğünü koruyamadı. 67 dakikada hakem var sistemini kullanarak penaltıya hükmetti Valbuena durumu 2-1 e getirdi. 72 dakikada yine Valbuenanın Jailsona çıkardığı topta Jailson enfes bir vuruşla 2-2 yapan gölü attı. Bildiğiniz gibi geçen seneki derbi maçlarının ikisinde de gol olmamış maçlar 0-0 bitmişti.

Karşılaşma sonrası "Fatih Terim yaptığı açıklamada mükemmel bir ilk yarı ve ikinci yarı başlangıcı oldu" Hakemleri eleştiren "Fatih Terim hakkımı helal etmiyorum" dedi. VAR sistemini Federasyonu ve hakemleri ağır şekilde eleştiren Terim , "bundan sonra her maçta konuşacağım" sözlerini noktaladı. Eski Hakem Erman Toroğlu, Fatih Terimin konuşmaları neticesinde büyük ceza alacağını söyledi.

VAR görüntüleri sonrası Fenerbahçe den Jailson ve Soldado, Galatasaray dan  Ndiaye'ye kırmızı kart gösterildiği açıklandı. Belhanda ise sarı kart gösterildiği açıklandı.

Karşılaşma sırasında genç bir taraftar geçirdiği kalp krizi neticesinde vefat etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum