Arda Turan Başakşehirde?

Başakşehir: Barcelona ile prensipte anlaştık..

Arda Turan Başakşehirde?
09 Ocak 2018 - 12:05

Medipol Başakşehir  başkanı Göksel Gümüşdağ, Arda Turan transferini bitirmek için dün Barcelona'ya gidmişti, dün akşam yapılan görüşmede sürpriz gelişmeler yaşandı.

Başkan Turan açıklaması: "Barcelona'dan olumlu bir izlenimle geri dönüyorum. Prensipte anlaştık."dedi.

Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ şu açıklamayı yaptı?

“Ekibimiz ve menajerimiz gün boyu Barcelonalı profesyonellerle bir dizi görüşme yaparken, ben Arda ile vakit geçirdim ve kendisinin Başakşehir formasını giymekten gurur duyacağını, yeniden zirveye çıkmaya hazır olduğunu, hırsını, isteğini gördüm, hedeflerini dinledim, akabinde Barcelona kulübü CEO’su ile bir görüşme yaptım. Kısaca söyleyebilirim ki, Arda’nın arzulu ve hırslı, bize karşı çok istekli olması, kulübün oyuncuyu bize vermeye niyetli olması, bizim için büyük bir maliyet olmasına rağmen, özellikle iki büyük sponsorumuzun bu transferin gerçekleşebilmesi için yapmaya hazır olduğu büyük fedakârlıklar sebebiyle prensipte olumlu bir izlenimle geri dönüyorum. Tabi ki spor medyasının heyecanını anlıyorum ve aynı heyecanı ben de yaşıyorum. Fakat Barcelona Kulübü’nün kurumsal yapısına saygı göstermeli ve transferin gerçekleşebilmesi için gereken prosedürlerin tamamlanmasını beklemek zorundayız. Prensipte her konuda anlaşmış olmamıza rağmen, fiiliyatta hala atılması gereken birkaç adım var. Ekibim, menajerimiz ve Barcelona kulüp yetkilileri temas halindeler. Umut ediyorum ki olumlu bir sonuçla geri döneceklerdir.” dedi.

ArdaTURAN' Başakşehir Nekadar ödeyecek

Başakşehir 30 yaşındaki futbolcuya, bu sezonun ikinci yarısı için 4 milyon (17 milyon TL), gelecek sezon için ise 6 milyon Euro (26 milyon TL) ödemeyi teklif etti. Bu öneriyi kabul eden milli yıldız, 1.5 yıllığına Başakşehir'e 'evet' dedi.

 

Editor:  Ülke Postası

YORUMLAR

  • 0 Yorum