YERLİ VE MİLLİ SİBER SİLAH ŞART!

Son günlerde medyada Facebook ve Twitter'da ki hareketliliklerin zamanlaması oldukça manidar. Öyle hassas zamanlarda operasyon çekiyorlar ki istedikleri ve hedefledikleri konu, mevzu ne varsa manipülasyon, kısıtlama, askıya alma hesaplar üzerinde inisiyatif alma da özellikle "yerli ve milli" hesaplar üzerinde etkin oluyorlar.

YERLİ VE MİLLİ SİBER SİLAH ŞART!
30 Ocak 2020 - 00:09 - Güncelleme: 30 Ocak 2020 - 00:24

Son günlerde medyada Facebook ve Twitter'da ki hareketliliklerin zamanlaması oldukça manidar.
Öyle hassas zamanlarda operasyon çekiyorlar ki istedikleri ve hedefledikleri konu, mevzu ne varsa manipülasyon, kısıtlama, askıya alma hesaplar üzerinde inisiyatif alma da özellikle "yerli ve milli" hesaplar üzerinde etkin oluyorlar.
Bunu bot hesaplar ve Twitter'ın kuralları bütününde yapılan bir operasyon olarak görmek saflık olsa gerek.
Operasyona baktığınızda Twitter'da etkinliği yüksek hesapların hedef alınması, "susturulmak" istenmesi iletişim portalının gerçekte neye ve kime hizmet ettiğini aşikar etmiyor mu?
İşte bütün mesele burada yatıyor.
Siber güvenlik ve yazılımlar hususunda önemli mesafeler kaydeden ülkemizin nev'i şahsına münhasır bir sosyal medya platformu geliştirmesini zaruri kılıyor.
Özellikle Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde önemli bir merhale olarak duran 2023 süreci, sosyal medya gücümüz açısından oldukça stratejik bir yapıyı teşkil ediyor.
Ki bu konuda Başkan Erdoğan'ın önemle üzerinde durduğu sosyal medya alanında yerli ve milli yazılımların eşliğinde sosyal medya platformunun sahaya ineceğini düşünüyorum.
Nasıl ki bir zamanlar İHA-SİHA'ları kiralıyor ve dışa bağımlıydık şimdi sosyal medyada da dışa bağımlılıktan kurtulacağımıza kuvvetle inanıyorum.
Sosyal medyanın "beka sorunu" olup olmadığını artık tartışmaya bile gerek duymuyorum.
Önemle belirtmeliyim ki, yerli ve milli hesapların birbirleriyle olan dayanışması bu zamanda da artarak devam etmeli. Elini taşın altına koyan tüm sosyal medya unsurlarını desteklemek gerektiğine inanıyorum.
#BinnurGünay

Yazarın Diğer yazıları>>>


YORUMLAR

  • 0 Yorum