KEMALİZM,ATATÜRKÇÜLÜK,MUHAFAZAKARLIK DENKLEMİ.." ?
İnci Salar

İnci Salar

Siyaset Akademisi Araştırmacı Yazar Siyasi Analist

KEMALİZM,ATATÜRKÇÜLÜK,MUHAFAZAKARLIK DENKLEMİ.." ?

 

Ben bugün yaşanan millet refleksini şu an Çanakkale ve Muharebe yıllarının üstüne tam olarak oturtuyorum ve karşısına geçip bakıyorum..Tuhaf bir durum var,aklım karışıyor ve size soruyorum; O zamanda da çarığı ile memleketi düşmana bırakmayan Anadolu insanı olmuştu.Edebiyatını da savaşı köşklerinden seyreden Jön Türkler yaptı..Hayır yaptı demek doğru olmaz,hâlâ da yapıyor.."Kemalizm"le yapıyor..Demek ki bunlar Atatürkçü felan değilmiş,o zamanlar Atatürk'le savaşmışlar mı? O halde bunların tek sıfatı var, o da "BATICI"(çok kibarca yazdığımın farkındayım) Makyavel Batıcılar,son Osmanlı'da İttihad ve Terakki'ci oldular,Cumhuriyet'ten sonra da "Kemalist" tabiki bu iki yol tutuş da Batıcılıklarının paravanı..Milletin yoksa Atatürk'le ne sorunu var,o zaman Atatürk'ün yanında durdu vatan için, şimdi ise yine vatan İçin Erdoğan'ın..!
O zaman da Atatürk'ün cephelerde yanında durmayan Jön Türk,pek doğaldır ki şimdi de Beyaz Türk olarak Erdoğan'ın yanında değil..Onların vatanı batı olduğu için..Ve şunu da unutmadan yazalım,O dönemde de Batı için çalışan Basın vardı,Ali Kemal bunların başını çekiyordu..Şimdinin Ali Kemal'leri malum;Hasan Cemal,Can Dündar,Uğur Dündar,Yılmaz Özdil başı çekiyor,maaşlarını batıdan alıyorlar..!
Son söz; Görüldüğü gibi bu Kemalistlerin Atatürkçülük ile hiç bir ilgisi yoktur..Şayet kimdir derseniz bu ülkede gerçek Atatürkçü;Onlar da Ülkücülerdir..
Ülkücüler Atatürk'ü gerçek sevenler olduğu için asla putlaştırmaz,olduğu gibi sever..Şu an Ak Parti'nin ağırlıklı daha muhafazakar seçmeni olan halk ise yerinde sever,destekler ama yerinde de eleştirir..Bunlardan bazıları;İstiklal mahkemeleri,Lozan,Sevr,Montrö'dür..!
Batıcılıkla bu jeopolitik,etimolojik ve sosyolojik toprakların refleksleri kontrol edilemez,batar batar çıkar,her daim duvara toslarsın..!
Memleketi rahat bırakın artık,top gibi ayağınızda çevirmeyin.
Dün 15 Temmuz'a tiyatro derken bugün Destan demeyin, örtüşmüyor. 
Atatürk'ün yanında mıydınız ki bugün Devletimizin yanında olasınız. 
Çanakkale de, Sakarya'da cephede siz yoktunuz ki 15 temmuz'da meydanda siz olasınız. 
Zorlamayın kendinizi, neyseniz osunuz siz..! 
inci salar

YORUMLAR

  • 0 Yorum