ABD ile İngiltere arasındaki güç savaşı tırmanıyor.
İnci Salar

İnci Salar

Siyaset Akademisi Araştırmacı Yazar Siyasi Analist

ABD ile İngiltere arasındaki güç savaşı tırmanıyor.

GÜNÜN ANALİZİ..! 

ABD ile İngiltere arasındaki güç savaşı tırmanıyor. 
Suudlarda Baba/oğul Kral ve Prens Salman bir kaç yıldır ABD'nin uydusuna girmişti. Özellikle de Oğul Veliaht Prens Salman tam manasıyla ABD'nin zengin çocuğu olmuştu. 
Baba Kralı Selman'ın uzun yıllar İngiltere’de sürgünde bulunan üvey kardeşi Prens Ahmad bin Abdulaziz, dün aniden ülkesine döndü.
Şimdi flim burada başlıyor. 
Suudların parasını Londra Borsası'ndan Newyork Borsası'na kaptıran İngiltere için intikam zamanı geldi. 
Yıllardır Üvey kardeş hazırlandı ve bu kaşıkçı cinayetinde ilerideki tahtını tehlikeye sokan oğul veliaht prens İngiltere'yi dört ayağının üstüne düşürdü. 
Şimdi bugün üvey kardeş birden bire Ülkesine neden dönüyor? 
ABD'nin çocuğu prens Veliaht devre dışı kalınca Kral Salman'ın kardeşi, bu defa İngiltere'de Beslenmiş, pişirilmiş üvey kardeş Tahta mı çıkacak? 
Para sen neler yaptırıyorsun? 
ABD'nin yiyemediğini İngiltere mi yiyecek? 
Rövanş İngiltere'ye geçti diyebiliriz..! 
Bu arada bu plan tutarsa Suudi Arabistan Türkiye'nin de eksenine geçmiş olacaktır. Zîrâ Türkiye birkaç yıldır Rusya ile göstere göstere ancak İngiltere ile gizliden güçlü bir ittifak yürütmektedir.Hatırlarsanız ABD'nin Türkiye alehinde, Türkiye Daeş'e destek veriyor algısı yürüttüğü sıralarda, İngiltere ilk kez ABD'nin Daeş'le ilişkisini BBC aracılığı ile servis ettiği bir fotoğrafla Dünyaya ABD'yi ifşa etmişti, bir taraftan da Türkiye'yi Uluslararası arenada aklamıştı. 
İnci Salar

YORUMLAR

  • 0 Yorum