Üst düzey atama kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı

Üst düzey atama kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı
11 Ağustos 2023 - 07:45 - Güncelleme: 11 Ağustos 2023 - 07:51


Son dakika: Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan üst kademe kamu yöneticiliklerine atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Aile ve Sosyal Hizmetler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği, İçişleri, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim, Milli Savunma Bakanlıklarının üst kademelerine atamalar yapıldı.
Karara göre SGK Başkanlığına Raci Kaya, İŞKUR Genel Müdürlüğü'ne Samet Güneş atandı. Karayollar Genel Müdürlüğü'ne Ahmet Gülşen atandı. Ömer Bulut, tekrar TOKİ Başkanlığı'na görevlendirildi. AFAD Başkanlığına da Okay Memiş getirildi. Tamer Karadağlı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne Volkan Mutlu Coşkun getirildi.
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne İbrahim Taşyapan; Teftiş Kurulu Başkanlığı'na İbrahim Akın ve Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü'ne ise Mustafa İspirgil getirildi.
TSK'DA 187 GENERAL VE AMİRAL GÖREV YERLERİNE ATANDI
 
Kararla Kara Kuvvetleri Komutanlığından 119 general, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 30 amiral, Hava Kuvvetleri Komutanlığından 38 generalin ataması yapıldı.
Resmi Gazete'de yayımlanan Kara Kuvvetleri Komutanlığı General Atama Listesi'ne göre Orgeneral İrfan Özsert Genelkurmay 2'nci Başkanlığına, Orgeneral Kemal Yeni Ege Ordusu Komutanlığına (İntibak), Korgeneral Veli Tarakcı 3'üncü Ordu Komutanlığına, Korgeneral Levent Ergün Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığına, Korgeneral Metin Tokel 2'inci Ordu Komutanlığına, Korgeneral Zorlu Topaloğlu Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığına, Korgeneral Sezai Öztürk 3'üncü Kolordu Komutanlığına, Tümgeneral Muammer Alper 5'inci Kolordu Komutanlığına, Tümgeneral Tevfik Algan 9'uncu Kolordu Komutanlığına atandı.
Listeye göre, Tümgeneral Burhan Aktaş Genelkurmay Personel Başkanlığına, Tuğgeneral Sait Cengiz Özsoy Genelkurmay MEBS ve Siber Savunma Komutanlığına getirildi.
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Amiral Atama Listesi'ne göre Koramiral İbrahim Özdem Koçer Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığına, Tümamiral Mustafa Kaya Mayın Filosu Komutanlığına atandı.
Tuğamiral Mehmet Savaş Eser Deniz Hava Komutanı, Tuğamiral Mustafa Biçen ise Çanakkale Boğaz Komutanı olarak görev yapacak.
Hava Kuvvetleri Komutanlığı General Atama Listesi'ne göre de, Orgeneral İsmail Güneykaya Muharip Hava Kuvveti Komutanlığına, Korgeneral Erdoğan Gür Hava Eğitim Komutanlığına, Tümgeneral Ergin Dinç Hava Harp Okulu Komutanlığına, Tümgeneral Ali Özmen Hava Savunma Komutanlığına, Tümgeneral Kemal Turan Hava Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Başkanlığına atandı.
 
DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NA ATAMALAR
 
Dışişleri Bakanlığı'na yapılan atamalar şöyle;
İkili Siyasi İşler Genel Müdürlüklerine; Mehmet Samar, Burak Özügergin, Şebnem Cenk, İlhan Saygılı, Yaprak Balkan, Oğuzhan Ertuğrul, Esra Cankorur, Şebnem İncesu ve İhsan Mustafa Yurdakul; Uluslararası Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü'ne, Basat Öztürk; Çok Taraflı Siyasi İşler Genel Müdürlüğü'ne, Kıvılcım Kılıç; Küresel ve İnsani Konular Genel Müdürlüğü'ne, Korhan Karakoç; Dış Politika, Analiz ve Eşgüdüm Genel Müdürlüğü'ne, Esra Toplu; Çok Taraflı Ekonomik İşler Genel Müdürlüğü'ne, Esen Altuğ; İkili Ekonomik İşler Genel Müdürlüklerine, Hayriye Kumaşçıoğlu ve Ayşe Berris Ekinci; Uluslararası Hukuk Genel Müdürlüğü'ne, Kaan Esener; Andlaşmalar Genel Müdürlüğü'ne, Gökhan Turan; Konsolosluk İşleri Genel Müdürlüklerine, Ali Murat Başçeri ve Hayriye Nurdan Erpulat Altuntaş; Araştırma ve Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü'ne, Fatma Ceren Yazgan; Enformasyon Genel Müdürlüğü'ne, Murat Lütem; Yurtdışı Tanıtım ve Kültürel İşler Genel Müdürlüğü'ne, Ayda Ünlü; Protokol Genel Müdürlüklerine, Ahmet Cemil Miroğlu ve Hacı Ali Özel; Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne, İrfan Neziroğlu; Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü'ne, Ayşe Hilal Sayan Koytak; Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne, Ümit Ulvi Canik; Çok Taraflı Siyasi İşler Genel Müdürlüklerine, Zeynep Kızıltan ve Kezban Nilvana Darama Yıldırımgeç; Teftiş Kurulu Başkanlığı'na, Mehmet Vakur Erkul; Strateji Geliştirme Başkanlığı'na, Haldun Koç; Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanlığı'na, Nuh Yılmaz; Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Birliği ile İlişkiler Genel Müdürlüğü'ne, Elif Kurşunlu; Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürlüğü'ne, Bülent Özcan; Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'na, İlker Astarcı ve Türk Akreditasyonu Kurumu Genel Sekreterliği'ne, Gülden Banu Müderrisoğlu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğüne İhsan Esen, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Şükran Doğan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığına Raci Kaya, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğüne Samet Güneş'in ataması yapıldı.
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI'NA ATAMALAR
 
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında Yerel Yönetimler Genel Müdürü Turan Konak, Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Recep Akdeniz, Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürü Cihan Tatar, Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Hakkı Alp, Mesleki Hizmetler Genel Müdürü Murat Oral, Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Ömer Alan, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Nurettin Taş, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Hacı Abdullah Uçan, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Hüseyin Bayraktar, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Küçükler, Rehberlik ve Teftiş Başkanı İhsan Yiğit, Strateji Geliştirme Başkanı Sadi Kızık, Yüksek Fen Kurulu Başkanı Ertan Yetim, İklim Değişikliği Başkanı Halil Hasar, Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, Toplu Konut İdaresi Başkanı Ömer Bulut ve İller Bankası AŞ Genel Müdürü Recep Türk oldu.
 
AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI'NA ATAMALAR
 
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Ayşegül Yıldırım Kara, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Tuncay Cevheroğlu, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğüne Gülser Ustaoğlu, Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğüne Şemseddin Yalçın, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne Adil Çalışkan, Personel Genel Müdürlüğüne Hamza Gökhan Eryılmaz, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğüne Serdar Öz, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına Mahmut Kardaş, Strateji Geliştirme Başkanlığına Mahmut Aslan atandı.
Kültür ve Turizm Bakanlığında Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğüne Selim Terzi, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğüne Türkay Dalan, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne Ömer Faruk Belviranlı, Personel Genel Müdürlüğüne Nihat Umut Döktür, Sinema Genel Müdürlüğüne Erkin Yılmaz, Strateji Geliştirme Başkanlığına İhsan Çimen, Tanıtma Genel Müdürlüğüne Timuçin Güler, Teftiş Kurulu Başkanlığına İzzet Güven, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğüne Neşe Çıldık, Vakıflar Genel Müdürlüğüne Sinan Aksu, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne Tamer Karadağlı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığına Serkan Kayalar, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına Abdullah Eren, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığına İsmail Kaşdemir atandı.
Milli Eğitim Bakanlığında Personel Genel Müdürü Bülent Çiftçi, İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Özcan Duman, Bilgi İşlem Genel Müdürü Özgür Türk, Teftiş Kurulu Başkanı Abdulkadir Özkan, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Ömür Fatih Karakullukçu, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Fethi Fahri Kaya, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Bülbül, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Canlı, Strateji Geliştirme Başkanı Ercan Türk, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah Güner, Din Öğretimi Genel Müdürü Ahmet İşleyen, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Tuba Korkmaz oldu.
Milli Savunma Bakanlığında ise Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğüne İmdat Ersoy, Bütçe ve Mali Hizmetler Genel Müdürlüğüne Şinasi Toğrol, Lojistik Genel Müdürlüğüne Veysel Uyar, Tedarik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Mehmet Avcı, Tersaneler Genel Müdürlüğüne Emre Dinçer, Teftiş Kurulu Başkanlığına Abdullah Yıldız, Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığına Arif Koyuncu'nun ataması yapıldı.
 
GÖREVLERİNDEN ALINDILAR
 
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Hakan Ay; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Muhittin Bilge, SGK Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Tekin, SGK Başkanlığı Sigorta Primleri Genel Müdürü Zeki Özdemir, SGK Başkanlığı Hizmet Sunumu Genel Müdürü Hakan Bayri, SGK Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Eşref Başkan, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Süreyya Erkan; İçişleri Bakanlığında Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Volkan Barış Göçmez, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkan Yardımcısı Uğur Sezer; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında Mekansal Planlama Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Aydemir, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdür Yardımcısı Hikmet Haspolatlı ile Kültür ve Turizm Bakanlığında Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı İsmail Karaman görevlerinden alındı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum