Ortaokullar ve liseler ne zaman açılacak, okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili hangi tarihte başlayacak?

Yaz tatili başlangıcı için geri sayım devam ederken vaka sayılarındaki düşüş sonrası yüz yüze eğitimle ilgili oldukça önemli bir açıklama geldi. İlkokullarda 1 Haziran’dan itibaren başlayan haftada iki günlük yüz yüze eğitim önümüzdeki günlerde liseler ve ortaokullarda da geçerli olacak. Peki, okullar ne zaman...

Ortaokullar ve liseler ne zaman açılacak, okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili hangi tarihte başlayacak?
02 Haziran 2021 - 21:44
Eğitimini ilkokul, ortaokul ve liselerde devam ettiren binlerce öğrenci Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen açıklama ile yüz yüze eğitime geçişin müjdesini aldı. Haftada iki gün yüz yüze eğitim alacak öğrencilerin okula dönüş tarihi paylaşıldı. Peki, okullar ne zaman açılacak, ne zaman kapanacak?

LİSELER VE ORTAOKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 1 Haziran’ı işaret ederek “Yarın itibariyle ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi’den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz.” İfadelerini kullanmıştı. Buna göre İlkokullar 1 Haziran’dan itibaren ortaokullar ve liseler de 7 Haziran’dan itibaren haftada iki gün yüz yüze eğitim yapacaklar. Kavuşuyoruz!Yarın itibariyle ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi’den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz. 

2021 OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK, YAZ TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?


Bakan Selçuk geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamasında okulları 2 Temmuz’a kadar açık tutma planlarının olduğunu belirtmişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim- öğretim kurumlarında uzaktan eğitim sürecine ilişkin bilgi verdi. Bakan Selçuk, "Okullar 2 Temmuz'a kadar açık olacak" dedi. Buna göre okullar 2 Temmuz 2021 Cuma günü kapanacak ve 3 Temmuz’da yaz tatili başlamış olacak.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum