Münir Özkul kimdir?

Münir Özkul kimdir?

Eminim ki aile hayatında, eş dost çevresinde; sorgu hesap gününde kendisini "iyilerden bilirdik" diye şahitliğini yaptıracak bir karakter olarak hayatını tamamlamıştır...

07 Ocak 2018 - 15:54

Münir Özkul; filmlerini seyrederken bana kamerayı unutturan ve oyunculuğunun içine çeken nadir sanatçılardan biridir. Hababam Sınıfı filminde hayat verdiği Mahmut Hoca gibi karakterler eğitimde var mı bilmiyorum. Çünkü öğrencilik hayatımda ne yazık ki hafızamda onun gibi iz bırakacak bir Mahmut Hoca karakterine rastlamadım.

Eminim ki aile hayatında, eş dost çevresinde; sorgu hesap gününde kendisini "iyilerden bilirdik" diye şahitliğini yaptıracak bir karakter olarak hayatını tamamlamıştır.

Artık yaş ilerledikçe sonsuz hayat içinde en geçerli olanın bu dünya hayatınızda karşılaştığınız diğer canlılara karşı nasıl davranışlar yani verdiğiniz fayda ve zararlar, bıraktığınız olumlu veya olumsuz izlerin terazinizdeki ağırlığınızı belirleyeceğini düşünüyorum.

Yani nasıl göründüğünüz, cicili söylemleriniz değil hafızalarda bıraktığınız izlerin ahiretteki belirleyici vasfınız olacağını düşünüyorum.

Munir özkulunda gerçek hayatında canlandırdığı karakterler gibi olgun, müşfik ve merhametli baskın karakterinin olduğuna eminim.

Allah rahmet etsin sana Munir Özkul.

Bu haber 6115 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD terör ordusunda geri adım attı?
ABD terör ordusunda geri adım attı?
Yüzde 49'u Dağıtmayalım sloganı
Yüzde 49'u Dağıtmayalım sloganı