Mesleki ve Teknik Eğitimin Parlayan Yıldızı?

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı için yapılan Uygulama Anaokulu Atölyeleri ile farkındalık oluşturmaktadır. Okul ayrıca İstanbul Ticaret Odası ile hamilik projesi yürüterek Özel Program ve Proje Uygulayan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi statüsüne alınmıştır.

Mesleki ve Teknik Eğitimin Parlayan Yıldızı?
26 Kasım 2019 - 18:22

Kadıköy 50. Yıl Cumhuriyet Feridun Tümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mesleki ve Teknik Eğitime yeni bir soluk kazandırmaktadır. Öğrencilerinin daha kaliteli eğitim alması için son üç yılda hazırlamış olduğu 3 ERASMUS+ Projesiyle Fransa, Almanya, Romanya, İsveç gibi ülkelerde öğrencilerine staj imkanı sunmuştur. Modern ve tam donanımlı 9 atölyesiyle ve 20 dersliğiyle çok farklı bir eğitim modeli sunmaktadır. Okul Müdürü Mehmet TAŞCI yıllarını Mesleki ve Teknik Eğitime adamış, proje odaklı ve proaktif çalışmalar yapmaktadır. Okulu diğer okullardan farklı kılan özelliği ise saymakla bitmiyor.

Modern robotik kodlama atölyesi


Okul velisi Ersan Türel tarafından yaptırılan Grafik Tasarım Atölyesi
Bakanlık imkanlarıyla yapılan Bilgisayar Destekli Tasarım Atölyeleri


Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı için yapılan Uygulama Anaokulu Atölyeleri ile farkındalık oluşturmaktadır.
Okul ayrıca İstanbul Ticaret Odası ile hamilik projesi yürüterek Özel Program ve Proje Uygulayan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi statüsüne alınmıştır.

Haberle ilgili Görseller


İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi ve Kırklareli Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Mekatronik Mühendisliği Alanı gibi onlarca kaliteli bölüme öğrenci göndermiştir.

2023 Eğitim Vizyon Belgesinde Mesleki ve Teknik Eğitim kurumlarına atfedilen değerleri tam manasıyla hayata geçirmeyi hedefleyen bir kurum haline gelmiştir. Mesleki̇ ve Tekni̇k Eği̇ti̇me Atfedi̇len Değeri̇n Artırılması Sağlanacak, Mesleki̇ ve Tekni̇k Eği̇ti̇mde Rehberli̇k, Eri̇şi̇m İmkânları Artırılacak, Yeni̇ Nesi̇l Müfredatlar Geliştirilecek, Eği̇ti̇m Ortamları ve İnsan Kaynakları Geli̇şti̇ri̇lecek, Yurt Dışında Yatırım Yapan İş İnsanlarının İhti̇yaç Duyduğu Meslek Elemanları Yetiştirilecek, Mesleki̇ ve Tekni̇k Eği̇ti̇mde Eği̇ti̇m-İsti̇hdam-Üreti̇m İli̇şki̇si̇ Güçlendirilecek, Yerli ve Mi̇llî Savunma Sanayi̇ni̇n İhti̇yaç Duyduğu Ni̇teli̇kli̇ İnsan Gücü Yeti̇ştirilecek kaliteli eğitim kurumları hedefi ile yola çıkılmış ve tüm kadro ile bu birliktelik sağlanmıştır.

Yazarın Diğer yazıları>>>
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları