Gözler istanbula çevrildi 7.5 şiddetinde deprem bekleniyor?

Son Dakika... Süleyman Soylu; İstanbulda yaşayanları ilgilendiren çok çarpıcı açıklamalarda bulundu İstanbul'da 7.5 şiddetinde deprem bekliyoruz, Tüm hazırlıklarımızı ona göre yapıyoruz dedi..

Gözler istanbula çevrildi 7.5 şiddetinde deprem bekleniyor?
26 Ocak 2020 - 21:38

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ depreminin ardından CNN TÜRK Televizyonuna verdiği demeçte İstanbul ve çevresini ilgilendiren çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. İstanbul'da 7,5'lik bir depremin olacağını söyleyen Süleyman soylu, ''Bizler Türkiye Afet Müdahale Planı çerçevesinde neler yapabileceğimizi değerlendirdiğimiz ve İstanbul'da bir deprem olursa nasıl tedbir alabileceğimiz ve hangi koordinasyonu ne şekilde yapabileceğimize yönelik bizim 28 çalışma grubumuz vardır.''dedi.

Süleyman Soylu'nun Depremle ilgili açıklamalarından satır başları: 

''6,8 büyüklüğünde bir depremle karşılaştık. Şöyle baktığımızda 6.8 büyüklüğünde bir deprem hepimizi ürküten ve korkutan bir depremdir. Buna rağmen bugün yönetebilecek bir durumumuz söz konusu. Bu deprem olur olmaz ki biz de İstanbul'da depreme hazırlık toplantısındaydık. İstanbul'da 5.8'lik deprem olduktan sonra arkadaşlarımızla ilk sayın başkan yardımcımız yapmıştı. Bizler Türkiye Afet Müdahale Planı çerçevesinde neler yapabileceğimizi değerlendirdiğimiz ve İstanbul'da bir deprem olursa nasıl tedbir alabileceğimiz ve hangi koordinasyonu ne şekilde yapabileceğimize yönelik bizim 28 çalışma grubumuz vardır.

İSTANBUL'DA 7.5'LUK DEPREM BEKLENİYOR


Her çalışma grubunun kendine ait yöneticisi ve ilgili birimleri mevcuttur. Hem bunları tekrar gözden geçirmek hem de İstanbul'daki hangi grubun ne çalışmayı ne şekilde yaptığını incelemek için şuna kadar değerlendiriyoruz. Deprem oldu Topkapı Sarayı'ndaki bütün hazinelerin nasıl korunacağından tutun vatandaşlarımızın toplanma yerlerindeki ihtiyaçlarına kadar çok kompleks bir çalışma bu. İstanbul'da 7,5'lik bir deprem bekliyoruz. Beklenen olası deprem 7,5. Depremin olası senaryosunu ciddi biçimde çalışıyoruz. dedi..''

YORUMLAR

  • 0 Yorum