AÖL kayıtları ne zaman sona erecek? Sınav tarihi yaklaşıyor! 2021 MEB Açık Lise 3. dönem sınav takvimi!

Milli Eğitim Bakanlığı, AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri sürüyor. Açık Öğretim Lisesinde eğitimlerini sürdürmek isteyen öğrenciler kayıt ücreti ve ders seçimlerini belirlenen tarihlerde gerçekleştirerek AÖL kayıt yenilemeyi tamamlayacak. Kayıt işlemini yapmayan adaylar AÖL 3. dönem sınavlarına giremeyecek. Peki AÖL 3. dönem sınavları ne zaman? İşte MEB 2021 Açık Lise sınav tarihleri!

AÖL kayıtları ne zaman sona erecek? Sınav tarihi yaklaşıyor! 2021 MEB Açık Lise 3. dönem sınav takvimi!
02 Haziran 2021 - 20:55

AÖL sınav tarihleri, kayıt yenileme işlemlerini tamamlayan Açık Lise öğrencilerinin gündeminde birinci sırada yer alıyor. Pandemi nedeniyle Açık Öğretim sınavları online olarak gerçekleştirilecek. İlk kayıt ve kayıt yenileme yapmayan öğrenciler 3. dönem sınavlarına katılamayacak. Milli Eğitim Bakanlığı tam kapanma sebebiyle AÖL kayıtlarına ara vermişti. Durdurulan kayıtlar 17 Mayıs itibariyle tekrar başladı. Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme ücreti yatırılarak ve ders seçilerek kayıt tamamlanacak. Peki AÖL kayıt yenileme ne zaman sona erecek? İşte 2021 AÖL 3. dönem sınav ve kayıt yenileme tarihleri…

AÖL Kayıtları Ne Zaman Sona Erecek?

Milli Eğitim Bakanlığı, tam kapanma nedeniyle ara verilen ilk ( yeni)  kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin 17 Mayıs-11 Haziran tarihlerinde yapılacağını duyurdu. Kayıt işlemleri 9 gün sonra sona erecek. Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı öğrencilerden  2 Temmuz 2004 (dahil) ve öncesi doğum tarihliler  kayıt yenileyebilecektir. Yeni kayıt yaptıracak öğrencilerin biyometrik fotoğraflarının sisteme kayıt etmeleri gerekmektedir. Ders seçimi ve kayıt yenileme ücretini yatıran adayların kayıt yenileme işlemi tamamlanacaktır. 

Kayıt Yenileme Yapamayan Adaylar Dikkat!

AÖL’den yapılan açıklamada ücret yatırıp otomatik olarak kaydı yenilenmeyen adayların sınav bölgelerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Sınav bölgesi boş olan öğrencilerin kayıt yenilemeler, Halk Eğitimi Merkezleri veya 444 06 31 MEBİM aracılığıyla kendilerine uygun sınav bölgesini seçtikten sonra yapılacaktır. Aksi takdirde otomatik kayıt yenilemeleri yapılmayacaktır!

AÖL 3. Dönem Sınav Tarihleri Belli Oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından AÖL 3. dönem sınav tarihleri duyuruldu. Açık Öğretim Kurumları 2020-2021 eğitim öğretim yılı 3. dönem sınavları 03 Temmuz saat 09.30’dan 07 Temmuz saat 23.59’a kadar çevrimiçi olarak yapılacak. Sınava katılmak isteyen Açık Lise öğrencileri AÖK Bilgi Yönetimi sistemi üzerinden T.C kimlik numarası ve şifresiyle sorumlu oldukları dersi işaretleyerek sınavlara girebilecek.

Açık Lise Mezuniyet Şartları Neler?

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum