Twitter'dan Kimyon ile oynaşıyorlar.?
Ezgi Akgül

Ezgi Akgül

Twitter'dan Kimyon ile oynaşıyorlar.?

Meltem Cumbul aşırı modern (!) aşırı zeki (!) aşırı entelektüel (!) olduğunu belli edebilmek adına, içinde ki ezikliğin dışa vurumunu gizleyemeyip "Yurtta Sulh Cihanda Sulh" garabetini ingilizce olarak twitter hesabında paylaşmış dün.

Aynı Cumbul, ülkenin en iyi yönetmenlerinden Semih Kaplanoğlu'nun elini bir ödül törenin de sıkmamış kendisinin bir Che kadar savaşçı (!) olduğunu cümle aleme göstermişti.

Ondan önce körlerin ve sağırların birbirini ağırladığı yurt dışında ki bir ödül törenin de gezi parkı eylemleri sırasında tam da, abuk subuk konuşup "yılın en subuğu" ödülüne aday olmuştu.

Meltem'in ödülünü bir kenara koyarsak aslında 2017 ödüllerini dağıtma zamanı geldi diye düşünüyorum.

YILIN MAĞDURU:
Selahattin Demirtaş

Mağdur tabi hapis yatıyor herif kolay mi sandınız makarnacılar. Her siyasi (!) suçlu gibi kitap bile yazdı adam nankörler. Üstelik Hürriyet bunu yılın en iyi kitabı seçti.

YILIN TÜRKİYE DÜŞMANI:
Fetullah Gülen

Din istismarı konusunda, insanın yaratılışından bu yana kimse bu kadar çıtayı yükseltmemişti. Hasan Sabah bile bu ödülü onun kadar hak etmedi. Öğretmenden, askerden, gazeteciden, muhabirden onun gibi kimse terörist çıkaramaz. Bu ödül onun tabiki....

YILIN GAZETECİSİ:
Can Dündar

"Hainlikte hiç bir şey bizi bu kadar şaşırtamaz artık bundan sonrası yok devenin nalı" dedikçe o akıl sınırlarımızı zorlayıp yeni bişey mutlaka buluyor.
Bu ödül senin Can!
Al istediğin yerine sok.

YILIN SİYASETÇİSİ:
Engin Altay

Açık sözlülüğü, Mert duruşu, ilkeli be gerçekçi tavırları ile bu ödül onun.
"Dünyanın en doğru şeyini yapsa bile hükümeti alkışlayacak değiliz" diyerek bu ödülü nasıl hak ettiğini hepimize gösterdi.

YILIN YAZARI:
Ertuğrul Özkök

Tüm Türkiye'yi ahmak sanmasında ve bunda hiç bir tuhaflık yokmuşçasına sergilediği yüksek oyunculuk performansı ödülü bence hak ediyor. "Çok iyi insan" taklidi yapabilmesi, köpeklik taklidi yaparken nasıl da performans gösterebildiğinin en büyük kanıtı. Yoksa insan çok iyi (!) insan olmasa "İsrail'i de anlamalıyız" diye neden yazı yazsın demi?

YILIN TROLÜ:
Donald Trump

Sarı saçlım mavi gözlüm büyük umutlarla geldi aslında. Kurulu düzene çomak sokacak dedilerdi. Dünya siyasetinin "bina dikip dolar kazanmak" kadar kolay olmadığını anlaması 1 yıl sürdü. O da bıraktı zaten başkanlık işlerini. Twitter'dan Kimyon ile oynaşıyorlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum