Çocuklar ölür bu topraklarda?
Ezgi Akgül

Ezgi Akgül

Çocuklar ölür bu topraklarda?

Mütemadiyen çocuklar ölür bu topraklarda. Adı sanı yoktur hiç birinin.

Siz ona "Irak saldırısın da ölenlerin ikisi çocuk" haberin de rastlarsınız. İki çocuktan biridir sadece...

Mütemadiyen çocuklar ölür bu topraklarda. Adı sanı yoktur hiç birinin.

Neden öldüklerinin de hiç bir önemi yoktur. Kimi evine düşen roketten, kimi kendini halife zanneden bir caninin cinnet anında, kimi hastalıktan, kimi açlıktan ölür.

Mütemadiyen çocuklar ölür bu topraklarda. Adı sanı yoktur hiç birinin.

Öldükleri yerlerin de önemi yoktur. Kimi Halep'te, kimi Doğu Türkistan'da, kimi Arakan'da, kimi kurumuş bir su kuyusunun başında...

Zaten eğitimsiz değiller midir? Dünya kalabalık yeterli kaynak yok değiller midir? İstatistiksel veri avcılarının "verisi" olmaktan öteye gidemedikçe zaten ölsünler ne olacaktır...

Çok enteresan "Çocuklar ölmesin" dediğiniz de sizi "romantik" olmak ile suçlayan insanlar çıkar. "Çocuklar ölmesin demenin neresi romantik ulan İbişko?" deseniz sizi hayalperestlik ile suçlar.

Çok enteresan, "çocuklar ölmesin" dediğiniz de "efenim müslümanlar gelişse..." diye söze başlayan insanlar ortaya çıkar. Hiç biri çıkıp "bu emperyalizmin oç'luğudur" diyemez, dedirtmezler.

Çok enteresan, "çocuklar ölmesin" dediğiniz de ırkları, mezhepleri, dinleri, coğrafyaları yarıştıran birileri çıkar ortaya. "Hııı kürtmüymüş?", " şii onlar ya?", "Nusayri piçlerine mi üzülelim?", " büyüse işidçi olurdu?". Arada salyalarını silmek için bez ararlar, verin.

Neden yazıyorum ki bunları zaten...

"Kadın haklı" diyip o sidikli konforumuza az sonra geri döneceğiz. Nasıl olsa bizim çocuğumuza bişey olmayacak. Az sonra kalkıp ona patates kızartacak, bugün parkta kahkahalarını dinleyeceğiz.

Nasıl olsa kendi çocuklarımız şuan kolalı nevresimlerin de mışıl mışıl uyuyor. Sidikli konforumuza halel gelmediği sürece "romantik" olmak ile suçlanabilirim.

Korkuyorum. Korkmadığım için değil, tam tersine korktuğum için direnmeye çabalıyorum zulme ve adaletsizliğe...

Direnirken kendi ikiyüzlülüğüm çarpıyor yüzüme tüm tokatlarını...

YORUMLAR

  • 0 Yorum