8 Mart dünya kadınlar günü popülizminin iyice suyunu...
Ezgi Akgül

Ezgi Akgül

8 Mart dünya kadınlar günü popülizminin iyice suyunu çıkardılar.?

Televizyonda devamlı "aman efendim kadınlar çok şahenedir, süperdir tadından yenmeyen varlıklardır ama tüm erkeklerin de Allah belasını versin bi zahmet yaa" temalı reklamlar dönüp duruyor.

Tamam dönsün bi farkındalık olsun da sonuç ne?

Ne yani Kars'ta Hüseyin Zeliha'yı dövüyor diye, biz İstanbul'da Şehriyesu'ya pozitif ayrımcılığı mı basalım?

Doğduğundan beri ailenin prensesi, kolejler de büyümüş, üstü çamur olmasın diye yağmur yağma ihtimali olan havada bile okuldan alınmış, özel üniversiteler de bahar şenliklerin de eğlencenin dibine vurmuş, evlenmiş zihin dünyamıza 6476363 fotoğraf paylaşıp tecavüz etmiş Şehriyesu'lara pozitif ayrımcılığı hadi güzel hatırınız için yapalım.

Ya Zeliha?

Kız doğdu diye anası ayıplanan, hasbelkader büyüyen, insan muamelesi görmesi için öküz ile yarışı kazanması gereken, 13'ün de evlendirilmiş 14'ün de ana olmuş ama malesef (!) 5 çocuğu da kız olmuş, sofraya erkekten sonra oturan tek kurtuluş yolu ölüm olan zeliha'ya ne yapalım?

Zeliha'ya farkındalık olsun diye düzenlenen tek taş pırlanta reklamından kim faydalanıyor?

Muhtemelen bugün gratis kuyruğunda sinir harbi yaşayıp "yaa bugün çok stres oldum berkecaaan bi kahve mi içsek şurada" diye 5 araba farı gücünde ki göz makyajı ile belerte belerte bakacak olan Şehriyesu'ları yine memnun edemeyeceğiz.

Sağa sola zebil gibi paralar harcayıp kadınlar günü için popülist reklam veren şerefsiz firmalar neden kadın haklarının en çok yendiği illere gidip fabrika açtıktan sonra, istihdam oranını %90 kadın olacak şekilde düzenlemez de televizyona, radyoya reklam verir? Senin yaptığın reklamın Zeliha'ya ne faydası var?

Feminist örgütler toplanıp toplanıp yürüyüş yapıyor protesto ediyor, nerede? Kadıköy'de, Beşiktaş'ta, İzmir'de. Peki neye faydası oluyor? Kadıköy'de yaşayan hangi insana ekstradan farkındalık oluşturmaya çalışıyorsunuz? Kadıköydeki hangi insan bunun farkında değil? Kadıköy'de yaptığın yürüyüş Kars'ta ki Hüseyin'in ne kadar umrunda? Senin yaptığın yürüyüşün Zeliha'ya ne faydası var?

Bunları yapmak daha mı kolay? Yoksa hepinizin bundan çıkarı mı var?
Samimiyetinize tüküreyim sizin.

O zaman doğru cümleyi kuralım.
Bütün Şehriyesu'ların kadınlar günü kutlu olsun...

Zeliha sen gelme...

YORUMLAR

  • 0 Yorum