Amerika'da neden ayak ile oynanan futbol değil, el ile...
Ezgi Akgül

Ezgi Akgül

Amerika'da neden ayak ile oynanan futbol değil, el ile oynanan oyun seviliyor

"Amerika'da neden ayak ile oynanan futbol değil, el ile oynanan oyun seviliyorun" araştırması yapılmış.

Bütün dünya da büyük bir sektör olan ayak futbolu neden Amerika'da tutmuyordu sahi?

Çıkan sonuca göre Amerikalı'lar berabere bitme ihtimali olan hiç bir oyundan hazzetmiyormuş.

Her zaman kazanma endeksli hareket eden Amerikan ahlakı dünya için yük olmaya başladı.

Dünya'nın Jandarmalığından artık alenen dünyanın eşkiyası olduğunu ilan eden ABD bunu pratiğe dökmekten de geri durmuyor. Dünyanın en büyük terör örgütü olduğundan hiç şüphemiz yoktu, ama artık kendisi de gizlemiyor.

Eski adı Zarrab (en son hangi soyadında karar kıldık bilmiyorum), yeni adı Hakan Atilla olan küresel değnekçilik duruşması da bize bu tezimizin ne kadar doğru olduğunu gösterdi.

Çinli bir enerji şirketi adına Afrika’da rüşvet verdiği iddiasıyla tutuklanan Hong Kong’lu eski bakan Patrick Ho’nun yargılanması ya da 11 Eylül saldırısından sonra Suudi Arabistan'a açtığı tazminat davasında ABD'nin nasıl bir küresel değnekçiye dönüştüğünün en büyük göstergesiydi.

Uzaktan baktığınız da birbirleri ile pek alakasının olmadığını gördüğümüz bu üç dava, ileride hukuk tarihçilerine bol malzeme verecek.

Ülkelerin egemenlik haklarının alenen çiğnendiği bu duruma Kudüs oylaması ile dünya "One Minute" dedi ilk defa. Bloklar değişiyor, ideolojilerin çoğu yerle bir oluyor.

Durum böyleyken, yeni ittifaklar kurulup eski ağalar görsün diye duvarlara "faşo ağa" yazılıyor.

Türkiye bunun tam göbeğinde. Dünyanın gözünün nasıl üzerimizde olduğunu başımıza gördükleri çorapların renklerinden çok net görüyoruz.

Kudüs oylaması, kurulan Amerika'nın dâhil edilmediği yeni ittifaklar, değil yenilmeye berabere kalmaya bile tahammülü olmayan Amerika'yı çok sinirlendiriyor.

Bir şeyi unutuyor "çorap seviciler", Türklere savaş açanlar güçlüler değil, tarih bilmeyen aptallardır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum