yiğidin iyisi biraz deli olur derler.!

Fatih Terimin milli futbol takımı teknik direktörlüğünden istifa etme haberi duyulduktan sonra sosyal medya yıkılıyor adeta

yiğidin iyisi biraz deli olur derler.!

Fatih Terimin milli futbol takımı teknik direktörlüğünden istifa etme haberi duyulduktan sonra sosyal medya yıkılıyor adeta

yiğidin iyisi biraz deli olur derler.!

Fatih Terimin milli futbol takımı teknik direktörlüğünden istifa etme haberi duyulduktan sonra sosyal medya yıkılıyor adeta...

Başarıları veya başarısızlıkları ile topluma mal olmuş bir kişinin arkasından yapılan yorumlar ne yazık ki genellikle olumsuz..

Aşırı sevmek ve nefret etmenin veya siyahla beyazdan başka renk tanımamanın, adeta milli özelliğimiz olduğunu biliyorum elbette, gene ölçüyü kaçırıyoruz sanki..

Kanaatimce; Fatih Terim, Türkiye'nin futbol dalında elde ettiği en büyük başarıların içinde olan birisi..

Ülkemize futbolda Avrupa şampiyonluğu getirmiş ikinci bir adam yok mesela..

Çalıştırdığı takımlar ve milli takımlarda genellikle iyi sonuçlar aldı..

Terim futbolculuk döneminde de ülkemizi iyi temsil etti..

Hırslı ve iddialı kişiliği onu toplum gözünde bazı zamanlarda itibarsızlığa itse de, sıradan bir Anadolu ailesinden gelerek dünyaca tanınan birisi olmayı başardı, bu yönü ile bir çok gencimizin idolü oldu..

Elin Morinho'suna hayran hayran bakanlar, Fatih Terim'e neden bu kadar tahammülsüzler?..

Aramızdan yükselişe geçen kendi insanlarımızı durdurmaya çalışmaya ne kadar da hevesliyiz..

Bugün istifasından sonra öfke kusan bir çok vatandaşımız acaba böyle bir aşama yapmayı başarabildiler mi?..

Herkes yaptığı işte Terim kadar başarı sağladı da kimsenin haberi mi olmadı yoksa?..

Tabii ki kimse hatadan münezzeh değil, bahse konu kişinin de bir çok hataları olmuş ki, bugün kendisine öfke duyan hatırı sayılır bir kitle var..

Yapılan eleştiriler; kılık kıyafetinden, konuşma tarzından, yüksek egosundan,aldığı paranın yüksekliğinden, zaman zaman şiddetin içinde olmasından tutun da ilgisiz bir çok konuya kadar gidiyor..

Bazıları haklı olabilir bunların, ama toplumda böyle temayüz etmiş kişilerin biraz daha insaflı tenkit edilmesi lazım bence..

Yoksa herkes sıradan olmaya yönelecek gibi geliyor bana, yani; ''ne şiş yansın ne kebap'', ''fazla öne çıkmayayım'', ''inisiyatif kullanmayayım, sorumluluk ve risk almayayım'' anlayışı egemen olacak böyle giderse..

Unutmayalım; yiğidin iyisi biraz deli olur derler.

Adnan Aksel/Ülke Postası

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum