Yakup Erdem-Bilal Akkuş 15 Temmuz Gazisi Röpörtaj 6 (15 Temmuz...
Yakup Erdem

Yakup Erdem

Genç Yazar

Yakup Erdem-Bilal Akkuş 15 Temmuz Gazisi Röpörtaj 6 (15 Temmuz Darbe Girişimi)

#Soru1
15 Temmuzu bize anlatır mısınız .
#Cevap1 
15 Temmuz Devletin içine sızmış hainlerin bir girişimiydi Devlet büyüklerini indirip devletin kontrolünü sağlamak dı ama unuttukları bir şey vardı Milletin güçlü iradesini plana katmamışlardı milletin tank top uçağın önüne canı pahasına kendilerini atacaklarını düşünemediler 
İnsanları silah ile korkutmak istediler F16 lar ile alçak uçuş yaparak sesleri ile korkutmak istediler Tankla atış yaparak milleti kaçırtmak istediler Helikopter ile ateş açarak korkutmak istediler bu milleti Bayrağı ugruna canını ortaya koyacağını plana katmadılar Dualar ile Tekbirler ile Hainlerin üzerine Yürüdü Aziz Cefekar Milletimiz Kimi şehit oldu kimi Gazi oldu Ama Alsancağı bırakmadı.hainlerine.

#Soru2
O gün yaşadıgınız kimi gariplikler yaşadınız mı . Hiç şehit olanları gördünüz mü . 
#Cevap2
15 Temmuz Gecesi Herzamankinden daha güçlü daha cesurdum okunan sela sesi yüreğimi parçaladı herzamanki sela sesinden çok farklıydı Kurtuluşun Sela sesiydi dirilişin sela sesiydi Vatan Millet Devlet aşkı ile yananların sela sesiydi
Hastahane de 2 sivilin Yanımda şehit oldugunu gördüm 100 lerce yaralı ile aynı anda müdahale edildim.

#Soru3
Nasıl Gazi oldunuz . O anları anlatır mısınız .
#Cevap3
Saat 23:00 da televizyon başında öğrendim bir kalkışma olduğunu televizyonun biraz daha sesini açarak dikkatli bir şekilde dinlemeye başladım bütün kanallarda son dakika haberleri geçiyor du hemen eşimi çağırdım birlikte dikkatli bir şekilde dinlemeye başladık Sayın başbakanımız bir açıklama yaptı bir kaşkışma olduğunu askerlerin köprü üzerinde abluka aldığını geçişlere izin verilmediğini söyledi eşimle hayretler içinde kaldık asker neden böyle birşey yapsın neden yolları kapatsın saatler ilerlekçe yaralıların olduğu söylenmeye başladı ne yapacağımızı şaşırdık O sırada selalar başladı Sayın Cumhurbaşkanımız Milletimi Meydanlara davet ediyorum demesi ile birlikte biri daha 1 aylık biri 5 yaşında ki evlatlarımı önce ALLAH (cc) sonra eşime emanet ettim eşimle vedalaştım Büyük Türk bayrağını arabama asarak suanki ismi ile şehitler köprüsüne hareket ettim saat 02:45 olmuştu 10 veya 15 km gittikden sonra yaşları 50 ile 60 arasında ihtiyar bir şahıs çıkarak el işareti yaptı bende buda köprü ye gelecek sanırım araba müsayit bunu da alayım dedim tamamen arabanın önüne çıktı direk arabanın sileceğinde bağlı olan Türk bayrağına saldırdı Sileceği kırdı ezmek istediğim anda 25 kişi Arabayı kaldırım taşları ile çapraz atışa tuttu ilk darbeyi suratıma aldım 2 ci darbeyi kafama aldım orda sonrasını hatırlamıyorum gözümü açtığım da özel hastahaneye kaldırılmışım kafama 12 dikiş atılmış dudaklarım ve iç damaklarım parçalanmış 13 dişim kökleri. İle birlikte düştü düşecek şekilde  Eğitim ve araştırma hastahanesine sevk edildim dişler damaklar dikildi filimler çekildi yatışa aldılar 10 gün Hastahanede Yattım Hastahanede yoğunluk olduğu için gözetim eşliğinde taburcu oldum iyileştikden sonra ifade için emniyete gittim bana saldıran 25  kişi fetöcü ve terör örgütü yandaşları olduğunu öğrendim darbenin başarısız olacağını anlayınca talimat aldıkları köprüye gelenleri  engellemek için saldırdıklarını söylediler..

#Soru4
Hiç 15 Temmuz davalarına katıldınız mı . Mahkeme durumları nasıl.
#Cevap4 
Davalara katıldım ve katılıyorum hainler yaptıkları hiç bir olayı kabullenmiyor dışardan olayı bilmeyen biri baktığında. Biz şehit yakınları ve gaziler suçlu onlar suçsuz bu şekilde anlatıyorlar davalarda video görüntülerine geçildiğinde kafalarında planladıkları yalanları sergiliyorlar arkadaşları gösteriliyor tanımıyorum eşi gösteriliyor tanımıyorum Yalan üzerine seneryo kurmuşlar aynı yalan aynı düzen.

#Soru5
O gece sizi yaralayan darbeci hainlerin akıbeti ndir .
#Cevap5 
O gece bizi yaralayan vatan hainleri şuan içerde yargılanıyor akibiyeti kısa süre içinde belli olacak davalarımız devam ediyor.

#Soru6
Devlet 15 Temmuz gecesi ve sürecinde bugüne kadar nasıl davrandı . 
#Cevap6
Devletimiz ilk gün ve bu süreçte hiç bir şekilde yanlız bırakmadı her konuda yardımcı oldu ve sahip çıktı. 

#Soru7
Hadislerde geçer ya şehit olurken acı hissetmez kişi diye . Siz peki o saldırı esnasında darp edilirken acı hissettiniz mi . 
#Cevap7
Saldırı esnasında ve sonrasında almış olduğum darbeler ile hiç bir şekilde acı hissetmedim  bize o cesareti veren o gücü ve kudreti veren ALLAH (cc) vardı

#Soru8
Bazı mahkemeler sonuçlanıyor ve cezalar veriliyor . Siz cezalardan memnun musunuz . Siz ne muamele yapılmasını istersiniz .
#Cevap8 
Devletimizin vermiş olduğu cezalardan memnunuz. Devletine Bayrağına Milletine Silah çeken hainlerin idama çarptırılmasını isterim. 

#Soru9
Fetullahçı Terör örgütünün lideri ve onun ihanetçi köpeklerine demek istedikleriniz var mı .
#Cevap9
Vatan Hainleri boşuna ümitlenmesin  Hangi törör örğütü olursa olsun canımızın kanımızın son damlasına kadar mücahadele edeceğiz. Ölürsek Şehit olur Kalırsak Gazi oluruz Elimiz olmadan yaşayabilir bacağımız olmadan yaşayabilir kolumuz olmadan yaşayabilir Devletimiz olmadan Bayrağımız olmadan asla yaşayamayı .


(Gerçekten içimde tutamayıp yazıya dökmemde fayda var . Kıskanılacak bir durum bu . 15 Temmuz Gazisi olmak . İhanetin içinde yer almamak . Bu ülke o gece yani 15 Temmuz gecesinde tankların,namluların,uçakların önüne canını hiçe sayarak geçmesi ve kiminin şehit kiminin gazi olmasıyla ayaktadır . Nice şehit olmak isteyen nice gazi olmak isteyen yigitler var . Hemde milyonlarca . O milyonların adına size tekrardan teşekkür ediyorum . Allah sizden razı olsun . 
Bir çay muhabbetinde görüşmek dilegiyle .)


Yakup Erdem/Ülke Postası

YORUMLAR

  • 0 Yorum