Yakup Erdem-Arif Eren Bülbül Röpörtaj 9 (Şehit Eren Bülbül)
Yakup Erdem

Yakup Erdem

Genç Yazar

Yakup Erdem-Arif Eren Bülbül Röpörtaj 9 (Şehit Eren Bülbül)

Soru1
Bize Eren Bülbülü anlatır mısın . Nasıl biriydi .
Cevap1
Erenim çok mert, vatansever, cesur yürekli ve aynı zamanda bir o kadar da o küçük yaşına rağmen çok saygılı ve efendiydi. Çok büyük futbol aşığıydı, fanatik TRABZONSPOR’lu idi. Bir dakika boş vakti olsa hemen bahçeye top oynamaya koşardı.

Soru2
Eren Bülbül en çok ne olmak isterdi .
Cevap2
Erenim en çok futbolcu ya da Teğmen olmak isterdi. Ama en çok futbolcu.

Soru3 
Eren Bülbülün hayalleri nelerdi .
Cevap3
Erenimin bir tek hayali vardı. Bunu içten ve samimi söylerdi. Bir an önce Askere gidip Asker abileri gibi Vatana hizmet etmek Vatanı için ŞEHİT olmak isterdi. Televizyonda ŞEHİT görse oturur ağlardı.

Soru4
Sizin açınızdan nasıldı . Ne hissettiniz . Erenin yoklugunda .
Cevap4
Erenim bana kardeşlerimin içinde en yakını, en saygılı erenimdi. Bir derdi bir sıkıntısı olsa hemen bana gelirdi. Erenimin yokluğuna hala alışamadım. Alışamıyorum. Çok büyük bir acı bu, bir o kadar da çok büyük bir şeref ve gurur.

Soru5
Erenle en son ne konuştunuz ve son anlarında yanında mıydınız .
Cevap5
Erenimle en son ŞEHİT olmadan 3 gün önce görüştüm. Ne var ne yok abi, nasılsın dedi bana. Bayramdan sonra yanına geleceğim dedi. Bende tamam abisi biletini alacağım geleceksin dedim. Ben İstanbulda çalışıyorum, yanında değildim. Ama sık sık arar sorardım.

Soru6
Şehit oldugu anlarla alakalı bildikleriniz neler . Eren güvenlik güçlerimize nasıl yardım etmek istedi .
Cevap6 
Evimizde olaydan 3 gün önce hırsızlık oluyor hemen emniyet güçlerini arıyoruz durumu bildiriyoruz emniyet güçleri tarafından yapılan araştırmalar sonucu bize terör olayı olduğu söyleniyor ve olay yerinden uzaklaşıyoruz olaydan 3 gün sonra annem yaylaya dönüyor erenim amcamla beraber fındık toplamaya kalıyor köyün en dibinde bizim yerimize uzak bir yerde olayı incelemeye gelen komutan annemle ereninimin telefonunu alıyor bişey olursa ulaşmak icin annem yayalaya gittiği icin telefon cekmiyor erenimi arıyorlar komutan cuma günü geleceğiz bize yardımcı olacan sizin oraları biz bilmiyoruz diye erenimde vatan Asker bayrak aşkıyla yanıyor tabi komutanım her türlü yardımcı olurum size diyor . Cuma günü komutanla askerler geliyor erenimi amcamın ordan alıyor Eren diyorki komutanım önce bi cuma namazı kılalım, abdest alıyorlar hep birlikte namazı kılıyorlar ve bizim evin oraya çıkıyorlar, hep birlikte önce etrafı geziyorlar dolaşıyorlar evin başından aşağıya evin önüne iniyorlar evin önünde su var ellerini yıkarken erenim bunları görüyor ve bağırıyor komutanım yere yatın ordalar erenimle komutanımız şehit oluyor olay yerinde .

Soru7
Eren ile ilgili bir anınızı anlatabilir misiniz .
Cevap7 
Ben ve diğer kardeşim Çağlar bülbül İstanbul’da askerlik yaptık bana dediki abi İstanbul’da askerlik olurmu ben Doğuya giteceğim orda askerlik yapacağım inşallahta şehit olurum demişti bana istediği oldu hep şehit olmak isterdi şehit haberi görse televizyonda oturur ağlardı hep .

 

Rabbim bu topraklar üzerine şehit olarak düşen aslan parçalarını cennetin en güzel yerinde agırla . Çünkü onlar şehitlerdir . Vatan sevgisi imandandır der Allah Resulü .

Şehit olmayı nasip eyle Allahım . Bu bizim Şehidimiz Eren Bülbülün abisiyle yaptıgımız duadır .

 

Vatan Sagolsun ...

 

Yakup Erdem/Ülke Postası 

YORUMLAR

  • 0 Yorum