Ümmetin facebooktan twitterdan çektigini İran takiyyesinden...
Yakup Erdem

Yakup Erdem

Genç Yazar

Ümmetin facebooktan twitterdan çektigini İran takiyyesinden çekmedi 2

Bir medya boşlugu birde sosyal medya bataklıgımız var ülkemizde . Ayıklamak bilgileri tel tel bulmak ciddi bir meziyet haline geldi . Bu ise herkesin paylaş butonuna veya dilinde kemik olmayışıyla alakalı bir durum .
Çok dikkatli olalım . 
Çok dikkatli olmak zorundayız .

Ümmetin facebook'tan twitter'den çektiğini İran Takiyye'sinden çekmemiştir ...

Dini fetva veren genç kızların,genç erkeklerin sayısı arttı mı?

Yoksa bana mı öyle geliyor .

Her birinin 3 bin ile 5 bin arasında takipçisi olan,geneli kız profilli hesaplar bunlar . Facebooktaki, Twetterdaki paylaşımların,dine açtıgı zararı hiçbir devlet,hiçbir tarikat,hiçbir cemaat açamadı .
Bir kızla aramızdaki geçen diyalog .

+Dini egitimini nerden aldın .
-Egitim almadım .
+Bu paylaşımları yapmadan önce vaazla yahut müftüyle istişare ettin mi .
-Onlar benden daha mı iyi bilecek .


Dikkat çeken yanı, kızların hepsi çok güzeller . Bu kızı takip edenlerin büyük bir kısmı hipnotize edilmeye çalışılıyor . 20 yaşlarındaki bu kızların amacı ne olabilir peki . Yada olay farklı bir boyut kazanabilir mi . Pasif kalırsak boyut kazanabilir . Ne gibi boyutlar biliyor musunuz . İtikatınızı sarsıp İslamı ılımlaştırmadan tutun . Kızların gereksiz samimiyetliğinden yola çıkıp oy devşirmeye kadar birçok sorun oluşur . Tarihin en büyük seçimine 2 yıl kala ortaya çıkmaları ayrıca manidardır .

Hesaplara girip baktığınızda Kuran-ı Kerimi saçma sapan yorumlamaktan başka hiçbir şey bulamazsınız . Alimlerin bile istişareyle alabileceği kararları çok kolay bir şekilde yazıp çiziyorlar . Dine açtığı yarayı, verdiği zararı,yaptığı tahribatı bugüne kadar kimse yapmamıştır .

Ben bunlara "Hızlı İrancık diyorum" Ailelere çağrım olacaktır . Çocuklarınıza sahip çıkın . Nerelerde, kimlerle takılıyor bilin . Beyinlerini esir ediyorlar ellerindeki sosyal medyalara . Psikolojik bir duruş, kendilerini savunması, davalarındaki şuur eriyip bitiyor gün geçtikçe .

Facebook denen bilgi kirliliği ortamından dikkat etmeliyiz . Gençlerimize duygusal saldırılar, taciz edilmeler olabilir . Gençlerimizi en zayıf noktalarıyla vurmayı hedefliyor olabilirler . Evvela gençlere gençlere internet ve oyunlara kapılma hamleleriyle bir zaman odalarına kitlediler . Anne oğul yada anne kız bağını kopardılar . Sonraki adım facebook ve diğer sosyal paylaşım siteleri gibi birçok sitelere hapsettirip, çocuklara adeta başka bir aile verdiler . Şimdide onların fikir dünyasını istedikleri gibi belirliyorlar .

Genç kızın dünyasına erkek, erkeğin dünyasına kız rahat girebiliyor bu alemde . Gerçek hayatta adını sorduğunda cevap veremeyecek tipler, sanal dünyada en iyi öğretmen, en iyi alim, en iyi dahi, en iyi yazar, en iyi siyasetçi, en iyi doktor oluyorlar . Herkes günde 40 defa cennete giriyor bu alemde 60 kişiyi cehennemden kurtarıyor edasıyla dolaşanlar var bu alemde .

Konuyu tekrar başa alacak olursak . Sinsice bir plan yahut hamle var . Luzumsuz oy kayıplarını yahut yanlış fetvalarından oluşan sebeplerden ortaya çıkan şuursuz bir toplum ayağınıza dolaşmadan uyarıyorum . İş işten geçtikten sonra üzerinde durmanızın bir anlamı olmaz . Kasıtlı bu işi yapan kitle olabilir . Dikkat edilsin .

Palyaço bu kez ağlamayı üstlenmiş .
Yalancıktan gülmeyecekmiş .

Yakup Erdem/Ülke Postası

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar