Kıbrısta oylar Demokrat Partiye ...
Yakup Erdem

Yakup Erdem

Genç Yazar

Kıbrısta oylar Demokrat Partiye ...

03 Ocak 2018 - 11:47 - Güncelleme: 03 Ocak 2018 - 21:03

Seçime suratle hazırlanan ve başta Serdar Denktaş beyin de olduğu ekibin çalışma temposu, emeği ve azmi seçim ciddiyetini yansıttı .

Hak edilmiş bir seçim gecesini yaşayacakları daha şimdiden hissediliyor.

Güçlü bir kadrodan oluşan her bir adayın KKTC'nin ayağa kalkmasındaki mihenk taşı olarak görüyorum, Tam bir takım halinde tavır takınan ve takım olmayı başaran bu ekip, takip ettiğim günler boyunca gözlemlediğim kadarıyla Halk ile iyi ilişkiler kuran ve her bir adayın emeği halkın gözlerinden de okunan bir çalışma üslubu içindeler .

"Halk Bilir" sloganıyla ve tutunduğu tutumla anlıyoruz ki Devlet ile Halk arasındaki o sıcak köprü kuruluyor. Bir çok aldığım olumlu tepkiler oldu bu konuda. Sordum bir vatandaş olarak ve aldığım cevap şu oldu . "En azından derdimiz dinleniyor, kapımız çalınıyor ve yüzlerimize gülünüyor"deniyor. Belki de bu güler yüz onlara Rauf Raif Denktaş beyden kaldı. Tüm gençlerin anlaması gereken bir adam olan Sayın Rauf Raif Denktaş iyi bir yönetici, iyi bir bilen, iyi bir adamdı  Onun hakkında kitaplar yazılmalı, Şiirler yazılmalı, Hayata bakışı anlaşılmalı, Gençler bunu sağlamalı. Rauf Raif Denktaş'ın oğlu olan Serdar Denktaş beyefendi bu mirası devam ettiriyor .
Biraz da Denktaş'ı tanıyalım mı... 

KKTC'yi KKTC yapan ve bu uğurda her türlü cefayı çeken bir yiğit adamdır. Onun izlerine sadece Kıbrıs'ta değil İskenderun limanlarında da rastlamak mümkün. İskenderun sahili Rauf Raif Denktaş kokuyor. Bu koku hala güç veriyor, Demokrat Parti'ye nasıl güvenirim diye düşünmeyin bu noktaya bakın yeterli olacaktır. Rauf Raif Denktaş beyin oğlu olan Serdar Denktaş bey babasının mirası olan KKTC'ye sahip çıkabilecek bir kişidir. En azından halkın nezdinde bir karşılığı olan kişidir . Kendisi beyefendidir. Serdar Denktaş sadece Kıbrıslılar için bilinen bir lider değil Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasında da konuşulan, olumlu yönüyle bahsedilen kişidir .

Gelelim yazımın son bölümüne .

Başta Gazi Magusa Milletvekili 3.sıradan aday olan aynı zamanda hocam olan Azmiye Yınal hanımefendiye ve ardından Serdar Denktaş ve ekibi tüm Milletvekili arkadaşlarına teşekkür ediyorum .
Neden mi teşekkür ediyorum.

Siyaseti, Devleti, Yönetimini halkın gözüne indirip Halk Bilir dediğiniz için . Her vatandaşın kapısını çalıp vatandaşa onsuz olmayacağını hissetirip Halk Bilir dediğiniz için . Halkın dertlerini dert edindiğiniz ve acılarına, mutluluklarına ortak olmak için Halk Bilir dediğiniz için . Zorbalık ve Hırçınlıkla değil kapıları çalıp güler yüzle muhabbet edip en iyisinin Halkın bileceğini anlattığınız için.

"İnsan herşeyi bilmeli. Bir insan çok şey demektir."diyen yıllarca ben oldum, Bu sözüme de inandım hep Şuan görüyorum ki Demokrat Parti'de insan fikriyatının önemi var olacak .
Gençlere de bu bir imkandır, fırsattır .
En iyi Halk Bilir diyen Demokrat Parti
'ye verilecek en güzel cevap. 7 Ocak akşamı "Halk en iyi Demokrat Partiyi bilir "diyerek vermelidir .
Bunca uğraştan sonra yorulmayıp yoğrulan tüm Demokrat Partili adaylara herşeyin hayırlısı olması dileğiyle .


Yakup Erdem/Ülke Postası

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar