ÖZ KÜLTÜRÜ?
Servet Hocaoğulları

Servet Hocaoğulları

Araştırmacı Yazar

ÖZ KÜLTÜRÜ?

 

Ekran Yüzü, Politikacı, Popüler Yazar, Şöhretli, Güçlü İş Adamı... gibi "Özden koparsa da istiyorum!" iştahı; tıpkı "Şehvet" gibi; tıpkı "Seçilmiş" gibi; tıpkı "İhtiras" gibi insanoğlunun "kışkırtan zevk" taleplerindendir. Beden kimyasının en hızlı tepkime veren salgılarındandır.

Az insanla; kuytu adreslerde; sayılı olaylar içinde geliştirilen ama görkemli ruh zevkleri sunan; dostluk bahçesindeki kokuları süren keyifli anlar derlemiş hayatlara yabancılaştık.... 

"Ailemle iftiharlı Baba", "Çocuklarımla neşe sulayan Anne", "Bölüştükçe gülüşler göğerten Kardeşlik", "Görünce esenlik rüzgarı bulan Dostluklar.", "Yalnızlaşınca omuz veren komşuluk" gibi "Öze çağıran yollar"  tutmayı unuttuk!.. Çünkü beden salgılarının zevkleri, tatmin edilememiş iç güdü kokuları Ruhu ve onun zevklerine karşı bizi hissizleştirdi.

Hissedelim: Medya ve Politika finalde "Beden teşhirciliği" üzerine kurulu büyük pazarlardır. Yaşam standardından "Pazardan pay" anlayan kültür; ya Particilik ya da Sosyal Medya balosunda görünmek adına tezgahlara teşne kalıyor. Ruhsuz hayatlar medya ve politika bantlarında seri üretimle fiyatlanıyor: İtirazımız devam edecek.

2023 KUŞAĞI

YORUMLAR

  • 0 Yorum