GENÇLİK KÜLTÜRÜ?
Servet Hocaoğulları

Servet Hocaoğulları

Araştırmacı Yazar

GENÇLİK KÜLTÜRÜ?

 

Hakkında çok şeyin söylendiği, fakat sözü verilen hedeflerin çok az gerçekleştiği konuların başında “gençlik” gelmektedir. Hakkında araştırmaların en fazla yapıldığı, fakat tespitlerin çok azının dikkate alındığı bilimsel çalışmaların başında da yine gençlere yönelik araştırmalar gelmektedir. 

Gençliğin “çözüm” değil, “rehberlik” ihtiyacı önceliklidir. Çünkü gençliğin özünde “kendi seçeneğini oluşturmak ve çözümü kendi elleriyle gerçekleştirmek” gibi “hızlı ve mobil bir enerji” vardır. Bu öze bir de modern hayattaki “hızlı ve mobil hayat” eklenince, göz açıp kapayana kadar bütün o gençlik dönemi bitmekte, bu döneme ilişkin kalıcı çözüm peşine düşenlerin çoğu “gençliği anlamak” üzere “Gençlik ne istiyor?”, “Gençler konuşuyor” derken sonuç alamadan; nesiller kayıp kuşak oluyor.

Sonuç: Bilimsel depolarda tozlanmış binlerce araştırma ürünü çalışma ve kendini tekrar eden sorunlar içinde yıpranan ve bunalıma giren kaybedilmiş milyonlarca genç…

Sözleşelim. 2023 Yılında yaşları 15-35 olan Gençlere "2023 Kuşağı" diyoruz. Onlara nasıl bir Türkiye bıraktığını anlatacak bizler de bu kuşak ismiyle anılacağız. Öyleyse 2023 Kuşağı Hareketi'ne sen de katıl!

2023 KUŞAĞI

YORUMLAR

  • 0 Yorum