DOLAR FAY HATTI?
Servet Hocaoğulları

Servet Hocaoğulları

Araştırmacı Yazar

DOLAR FAY HATTI?


Dolar Depremi devam.ediyor. Kuşkusuz bu Fay hattı doğal kırılmadı. Ancak Fay kırılınca binaların deprem olasılığı üzerine ne kadar sağlam yapıldığı ve denetlendiği gerçeği gibi; Ekonomi fay hattı üzerine kurulu ticaretlerin de sağlamlılığı (Üretim-Planlama-Rezerv-Sürdürülebilir ihracat v.s.) konuları hatırlanacaktır. 

Kimse FAY kırıldı diye Hükümeti suçlayamaz. Ancak ticari binaların sağlamlığındaki bina sahibinin sorumluluğu ile denetim noktasında yetkili-sorumlu adreslerin deprem yaraları sarılır sarılmaz hesap vermesi noktasında gündem yapabilir... 

Ancak Dolar depreminde yapılanların çoğu sanki Tepeye çıkıp kurtulmuşcasına "İnşallah sevmediklerimin evi yıkılır!." gibi hastalıklı ve sanki evine deprem dokunmayacakmış gibi psikopatça hayaller sergiliyor. 

Kuşkusuz Dolar indi-çıktı paniğinden çok Ticaretimizin -Kurumsal durumların bu Fay hattı üzerinde ne kadar sağlam yapıldığı ve denetlendiği gerçeğiyle yüzleşmemize engel değil. Hükümeti yıpratan her şeyden keyf almak  sapkınca bir hal. Hükümetin sorumluluklarını da "Fay herşeyden sorumlu!." söyleminde kapatmak da sağlıklı değil.

"İmarımız ile Ekinomimiz ne kadar benziyor!." denebilir; anlarım. Ama unutmayalım Her türlü Fay hepimizin ortak sorumluluk hattıdır. Binası sağlam kalan, yan bina yıkıldı diye sevinemez!

Dolar geride enkazlar bırakacaktır. Deprem yaşanırken tutumlar-müdahale bilinci milli olmak zorundadır. Bunu fırsata çevirip hükümete çakanlar  politik yağmacılardır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum