Bağımsızlık Psikolojisi Kaç Dolar?
Servet Hocaoğulları

Servet Hocaoğulları

Araştırmacı Yazar

Bağımsızlık Psikolojisi Kaç Dolar?

Ekonomik, Siyasi, Kültürel bağımsızlık için strateji, plan, taktik, operasyon, direnç gerekiyor. Fakat güç karşısında psikolojik bağımsızlık sadece "İrade" gerektiriyor. Kabul edelim en zayıf yanımız "İrade" konusundadır. Bedel ödemeyi göze alamayan; ağır yaralar alsa bile onur ve omurga sahibi olmayı tercih eden "İrade" konusu maalesef beslenmemiş/güçlendirilmemiş yanımızdır.

Erdoğan'ın "İrade Politikası" başından beri öncelikli konu olmasına rağmen; arkadaşlarının bile bir kısmı "Siyasi, Ekonomi, Kültürel açıdan Batı ile baş edemeyiz!... Gerçekçi olalım!" demekte ısrar etmişlerdir. Oysa "Yerli ve Milli Olmak" demek "İrade'nin tüm şartlarda kendi toprağına sadık olması" demektir.

Erdoğan'ın İrade politikasının yanındayız. Ancak bu iradenin siyasi, ekonomik, kültürel bağımsızlık için de strateji-taktik-yapı-operasyon yapmasının takipçisi, destekçisiyiz.

Erdoğan iradesiz ve stratejisiz yükünü hala tam ata bilmiş değil. İrade ve Strateji sahibi olan kişileri de AK Partiye oy vermese de koordine edecek bir şemsiye hareket kurmak durumdayız. İradesiz-Stratejisiz ama Erdoğancı geçinen tiplerden de kurtulmak zorundayız; çünkü bunlar Erdoğan öldüğünde Batı'dan özür dileyecek ilk sırada yer alacaklardır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum