SUÇLU ENİS BERBEROĞLU DEĞİL. UCU AÇIK YASALARIMIZDIR...!
Şenay Tek

Şenay Tek

Araştırmacı Yazar

SUÇLU ENİS BERBEROĞLU DEĞİL. UCU AÇIK YASALARIMIZDIR...!

ENİS BERBEROĞLU hapishaneden çıkıp milletvekilliği mazbatasını alacak olan ilk milletvekili değil..Neden böyle bir hava estirildiğini anlamak isteyenler, ülkede dolar üzerinden kriz çıkarmak isteyenlerin hal ve tavırlarını iyi takip etsin.. bu güvensizlik havasını estirenlerin, Ülkemizdeki ekonomik krizi tetiklemek suretiyle, her alanda güven ortamını sarsmak ve hükümete duyulan güveni yok etmek isteyenlerin ta kendileri olduğunu görecekler..

Arkadaşlar..! 24 Haziran seçimlerinde tutukluyken milletvekili seçilen tek kişi CHP'nin milletvekili ENİS BERBEROĞLU değil..Tutuklu olduğu halde HDP'den milletvekili seçilen LEYLA GÜVEN, çoktaaan tahliye olup mazbatasını alarak milletvekiliğini icra etmeye başladı bile...Bu yüzden hiç kimse bol keseden hükümete saldırmaya kalkmasın...Hükümete saldıracaklarına, her seçimde hapishanedeki suçluları sahiplenip onları milletvekili yapıp meclise sokanlara saldırsın..

Daha önceki seçimlerde tutuklu olduğu halde, CHP'den milletvekili seçilen mustafa balbay, mehmet haberal,Tuncay özkan,MHP'den milletvekili seçilen engin alan ve HDP'den milletvekili seçilen sebahat tüncel mazbatalarını alıp hapishaneden çıkıp, milletvekilliği yapan insanlardan sadece bir kaçı.. 
Ayrıca Hatırlarsanız 12 haziran seçimlerinde CHP, Ergenekon sanıklarından gazeteci Mustafa Balbay’ı İzmir'den, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal’ı Zonguldak'tan, Eski ATO Başkanı Sinan Aygün’ü Ankara'dan aday gösterirken,MHP emekli Korgeneral Engin Alan'ı İstanbul'dan aday göstermişti..emekli Jandarma Albay Hasan Atilla Uğur, Emekli Orgeneral Çetin Doğan, ve İP Genel Başkanı Doğu Perinçek ise Cumhuriyet Güçbirliği çatısı altında seçime bağımsız olarak girmişti.... 
buna mukabil, Gazeteci Tuncay Özkan İstanbuldan bağımsız aday olurken.. eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı da İstanbuldan bağımsız olarak adaylığını koymuştu.

KCK davasında tutuklu olarak yargılanan 6 kişi ise, BDP tarafından bağımsız aday gösterilmişti. Ayrıca bu isimlerden Aygün dışındaki tüm adaylar cezaevinde bulunuyordu... Uzun lafın kısası zilli kızın maşası...anlayacağınız. Enis berberoğlununda diğer milletvekillerininde suçları vatan hainliği olsa dahi, biçbirinin milletvekili olmasını engelleyen bir yasa yok... anayasa böyle hükmediyor... Her ne kadar Anayasanın 14. maddesinde ana yasal düzene karşı işlenmiş suçların niteliği belirtilmiş olmasına rağmen, Mahkemeleri, bu noktada, milletvekili seçilen tutuklu sanığı tahliye etmemeye zorunlu kılan bir düzenleme bulunmuyor..

Fakaaaat , mazbatasını alıp yemin ederek milletvekili olan kişinin milletvekilliği, meclisteki 301 kişinin talebi doğrultusunda düşürülebiliyor..dolayısıyla..suçlunun suçu sabit ise tekrar hapishaneye dönüyor... sesimizi keselim ve bırakalım Enis Berberoğlu meclise girsin...ondan sonrası devletin ince hesaplarına bakar.. buradan hepinizi temin ederim ki, Enis Berberoğlu gerekli bilgilerin tamamını devlete vermiştir...Bunu CHP de çok iyi biliyor.. Tam da bu sebeple Şundan emin olun ki, CHP kesinlikle Enis berberoğluna yürekten sahip çıkmayacaktır..Sadece usulden sahip çıkıyormuş gibi yapacaktır...Hem sahlp çıksa bile farketmez. Çünkü Enis Berberoğlu, devlet karşıtları ile birlikte hareket ederken, Deşifre olmuş birisidir.. Bu yüzden kimse onu tekraren kullanmaya kalkmayacaktır... Bunun dışında şunu da bilmenizi isterim ki,devlet Bazen büyük balıkları tutmak için küçük balıkları Yem olarak kullanılır..Bu saatten sonra Berberoğlu,devlet için küçük balıktır...

Bence burada tartışmamız gereken konu Enis berberoğlu'nun milletvekili olması değil... suçlu bir insanın Millet Meclisine girmesine izin veren Ucu açık, uygulanışı kişilere göre farklılık gösterebilen isviçreden, ordan burdan toplayarak oluşturduğumuz DEVŞİRME ANAYASAMIZ...ve her seçimde ısrarla suçlu insanları hapishaneden kurtarmak için onları milletvekili adayı gösteren CHP ve HDP nin politikadaki devamlılığının bu ülkeye zararları olmalıdır...Tamam devletin eksikleri olabilirde..hırsızın hiçmi suçu yok abi yaaa...

YORUMLAR

  • 0 Yorum