PİYASALARIMIZDA YİNE İHANET KOKUSU VAR..!
Şenay Tek

Şenay Tek

Araştırmacı Yazar

PİYASALARIMIZDA YİNE İHANET KOKUSU VAR..!

Normal şartlarda dolar düşerken, borsa Yükseliş trendinde olması lazım.. Fakat ne hikmetse  özellikle son günlerde dolar düşerken, aynı zamanda borsada düşüyor.. 
Bu normal bir gösterge değil..Belliki yine birileri piyasalarımızı organize edip, büyük vurgun yapmanın derdinde..Bundan 6-7 ay önce Türk parası, borsa ve altından çıkıp dolara yatırım yapan itler, şimdide apar topar dolardan ve borsadaki yatırımlarımlarından tamamen çıkıp,paralarını  faize  yatırdılar..vede yatırmaya devam ediyorlar..Çünkü son ekonomik darbe girişiminden sonra, artan faiz oranları, onlar için gerçekten iştah kabartıcı..Zaten onların amacı sadece dolardan kazanmak değildi...Doları yükselterek kazanan fetöcüler, onların türevi insanlar,vede bankalar,  aynı zaman diliminde faizinde yükselmesine sebebiyet vereceklerinin  farkındalardı....İstediklerini gerçekleşip, doları tavan yaptırınca dolardan kat be kat kazandılar..aynı anda doların yükselmesine bağlı olarak, faizlerde yükseldi tabii...Bu insanlar şimdide dolardan ve borsadan çıkıp,faize yatırım yaptılar..Bu  bir sarmal...Bir yandan faizde parasına para katan kul hakkı bilmeyen vatan hainleri, bir yandanda doları dip yapıp, faizden çıkıp yeniden  dolar alacaklar..Faizin yüksek olduğu dönemlerde yatırımlar durur..Borsa düşer.. taze sıcak para faize akar.. Devlet piyasaları mızda ivme yaratmak istiyorsa, ve paranın faizde kilitli kalmasındansa, piyasaya akmasını istiyorsa, faizleri acilen bir kaç puan birden   düşürmesi gerekiyor.. 
   Ayrıca fetöcü şirketlerin son günlerde verdiği  sözde 
Konkardato ilanlarıda borsayı ciddi manada  vuruyor...Bu sebeple  Dolanlı iflastan yani, (Bir tacirin gerçekte iflasını gerçekleştirecek bir durum olmadığı halde, sırf borçlarını ödeme yükümlülüğünden kurtulmak için kendini iflas etmiş göstermesi sebebiyle, konkordato ilan eden şirketler ve iş yerleri hakkında  soruşturma  işlemlerine  başlanmalı...
Borsanın düşürülmek istenmesindeki bir   diğer sebep ise, borsada işlem yapan şirketlerin hisse fiyatlarını  düşürtüp,küçük yatırımcıda "daha fazla düşecek" algısı yaratıp,borsadan kaçışı sağlayıp, düşük fiyatla,küçük yatırımcı tarafından  satılan hisseleri satın almayı hedefliyorlar..yani borsadada bir tekelleşme söz konusu..Borsada işlem yapan tüm şirketlerin işlem  hareketleri yakından takip edilerek, bu şirketlerin kimlere hizmet ettikleri saptanmalıdır..Belliki birileri ülkemize kurulan maddi kumpaslarda sarmalın bir parçası olmakta ısrarlı..vede kendisi cukkasını doldururken, devlete kaybettirmekte kararlı..
 Şimdi gelelim bir diğer önemli noktaya.. Piyasaları karıştıran yapının adı fetö değil.. BANKA'dır..İnsanların döviz bürolarından aldığı veya sattığı döviz, piyasada milim ivme yaratmaz...Fetö terör örgütü piyasalarımıza operasyon çekerken, kendileri gibi bir Yahudi konsorsiyumuna bağlı olan bankaları kullanıyor..merkez bankasıda dahil olmaz üzere, Bankaların tamamı, yahudi ve ingiliz konsorsiyumu  olan, isviçrenin basel şehrindeki BİS denen yapıdan emir almadan, kesinlikle bağımsız hareket edemiyor..Dolayısıyla bugün dünya  piyasalarında doları fırlatanda..faizi fırlatanda ingilizler ve yahudilerdir..bunuda bankalar aracılığı ile yapıyorlar..Bu yüzden bankalara gerekli yaptırımlar uygulanmalı..ve bankaların dizginleri acilen ele alınmalıdır.. At Bizim olsa da dizginleri başkasının elinde olduğu müddetçe dizginler ne tarafa evrilirse, piyasalarımızda o tarafa devrilir.. Bankaların, dolar yükselmeden aylar öncesinde büyük mevduat hesabı sahiplerine "DOLAR BEŞ LİRANIN ÜZERİNE ÇIKACAK.. MEVDUAT HESAPLARINIZI DOLARA VEYA EUROYA ÇEVİRİN " diye telkinlerde bulunduklarını biz unutmadık...Devlette unutmasın bi zahmet..ve gereğini yapsın lütfen...Bankalara gerekli yaptırımlar getirilsin..Bankacılık kanunları sil baştan değiştirilsin.. Diyeceklerim bu kadar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum