Ortadoğu'da Ya aslan olacağız Ya korkak bir kedi?
Şenay Tek

Şenay Tek

Araştırmacı Yazar

Ortadoğu'da Ya aslan olacağız Ya korkak bir kedi?

ERDOĞAN bugünkü konuşmasında : “Sıra bölücü örgütün Suriye ''TERÖR KORIDORU'' oluşturma projesini tamamen çökertmeye gelmiştir. Fırat Kalkanı Harekâtıyla attığımız adımı, Afrin ve Mümbiç’le devam ettirerek bu süreci tamamlayacağız.” Dedi.

 Dedi demesine de... Ortalık "ABD DAEŞLİLERDEN OLUŞAN YENI BIR ORDU KURUYOR.." safsatasıyla yıkılıyor. Bizimkiler medyada onları bu şekilde şişirerek, psikolojik üstünlüğün onlara geçmesini sağladıklarının farkında bile değil. Hal böyleyken, Kimsede çıkıp demiyor ki "la oğlum. ABD Ortadoğu’ya yenimi geliyor, bu şaşkınlık niye, bu hararet neden. zaten DAEŞ’i İŞİD’i, YPG'yi, PYD’yi Daha nicelerini kurup, kurup, saatli bomba gibi zaman dolduğunda vakti geldiğinde patlaması için Ortadoğu ya fırlatan ABD değil miydi???

Siz hala bu grupları terör örgütümü sanıyorsunuz, onlar terör örgütü değil, Amerika’nın Ortadoğu’yu ve çevre ülkeleri karıştırmak için manga, manga gönderdiği askerleridir. Amerika şu anda bu mangaları birleştirerek nizami bir ordu kuruyor, olay budur. Bu askerler terör örgütü olarak faaliyet gösterirken ne kadar başarılı oldularsa, ordulaştıklarında da o kadar başarılı olurlar, cürümleri kadar yer yakarlar.

Bakın arkadaşlar.

Ortadoğu da zaten ABD'nin yeterince elementi mevcut, Oraya yeterince insan yığdı, halada yığmaya devam ediyor, lakin bunun bizi ilgilendiren bir tarafı yok. biz o insanların ve o Muhimmatı oraya yığana değil, yığdırana odaklanmadığımız müddetçe, hep kaybeden taraf oluruz. gölgeye değil gölgenin sahibine, oltaya değil, oltayı tutan ele odaklanmakta fayda var.

Nitekim. ABD isterse Avrupa’nın bütün ordularını oraya yığsa nafile, ABD'nin kanlı tarihine baktığımız vakit, kazanabildiği bir tek zaferinin bile olmadığını ibretle göreceğiz, En ibretlik duruma düştükleri yer ise Vietnam dır.

Düşünebiliyor musunuz.???

Vietnam gibi bir ülkeye yenilen ve ağır kayıplar veren ABD ordusunun Türk ordusu karşısında düşebilecekleri durumu varın siz tezahür edin artık.

Arkadaşlar ne ABD nede onun iplerini elinde tutan İsrail nede bir başka ülke Türk ordusuna zerre i miskal zarar veremez, TSK'yı yenemez, bunu onlar çok iyi bildikleri için karşımıza hep piyonlarını çıkartıp, bizi fitne ile çözmeye, kumpaslarla dağıtmaya çalışıyorlar, nitekim, bunu ırakta denediler olmadı, Rakka da denediler olmadı, olmayacakta inşallah. Lakin biz oltadaki yeme odaklanırsak, oltayı tutan elin kim olduğu muallakta kalır.

Sonuç mu.???

Tabi ki oltaya takılan balıklardan biri de biz oluruz. hep diyorum bırakalım Barzani’yi, PYD'yi, PKK'yi, IŞİD'i ve de DAEŞ'i. onlar oltadaki yem, hatta hatta ABD VE İNGİLTERE bile yem. biz avcının izini sürelim, ORTADOĞUDAKİ asıl avcı israil’dir. ABD ve diğer ergümanlar israil’in taşeron şirketleri ve işçileridir.

Bakın arkadaşlar..

Sırtlanlar avlarının ayaklarına saldırır...
Aslanlar ise direk gırtlağına Hücum eder...!

Biz şimdiye kadar, hep ayaklarla uğraştık, onların ortaya yaydığı o ağır ve pis kokuların içinde debelendik durduk. Türkiye’de son 15 yıldır her şey değiştiği gibi, savaş stratejimizde değişti. Artık direk olarak düşmanlarımızın gırtlaklarına hücum ediyoruz, Yani düşmanlarımız artmadı aslın da sadece parçalara bölünerek, bize hedef şaşırtmaya yönümüzü kaybettirmeye çalışıyorlar. Düşünün şimdi bir kavganın içerisindesiniz ve tek başınıza birden fazla kişiyle yumruklaşmak durumunda kalacaksınız, ya dayak yiyip, olduğunuz yere yıkılacaksınız, yada size en büyük kazanımı getirtecek olan şey nedir onu bulacaksınız.

Ben söyleyeyim mi bunun ne olduğunu. ‘’PSIKOLOJIK ÜSTÜNLÜK’’ Eğer ki yumruklaşmaya o grubun içindeki en pısırık olandan başlarsanız, güçlü olanlar arkadan tepenize biner, oysaki içlerinden en güçlü olanı seçip onun en zayıf noktasına vurursanız, kavgada başarısız olsanız dahi diğerlerine göz dağı vermiş olursunuz.

Peki, Ortadoğu’nun ağası israil’in en zayıf noktası neresi. Suriye’deki oluşturdukları kantonlar. ‘’ABD VE ISRAILIN’’ şu anki hedefi nedir???

Suriye’de oluşturdukları ve PYD'ye teslim ettikleri kantonlarla kuzey Irakta oluşturacakları ve de PKK'ya teslim edecekleri kantonları birleştirmek, eğer ki biz afrin’e girip onların suriye’de inşa ettiklerini sandıkları kanton hayallerine noktayı koyarsak, psikolojik üstünlük bize geçecektir, eğer ki orta doğuyu bir satranç tahtası olarak düşünürsek psikolojik üstünlük kimdeyse kupa ondadır mantığıyla hareket edeceksek devletimizin ve ordu mensuplarımızın morallerini yüksek tutalım.

Evet. varsa yanlış gördüğümüz ve ya eklemek istediğimiz bir şey usulünce dillendirelim, ama hemen arkasından da DEVLETİME VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİMİN DEĞERLİ MENSUPLARINA GÜVENIYORUM, SEFER BİZİM ZAFER ALLAH’IN diye ekleyelim ki, Türk ordusu her durumda bir adım arkalarında değil, bir adım önlerinde ve onlara siper olmak için hazır olduğumuzu bilsin.

Ha. Bur dan şunu da size haber vereyim. Türkiye şu anda her ne kadar AFRİN AFRİN diye vay leylim koparsa da, mart ayını bekliyoruz, baharda aşk Ortadoğu da Türk ordusuyla başka güzeldir, onları mart kedileri gibi bulduğumuz her yerde kıstırmaz sak, seslerini kesip, yerleri tırmalatmazsak, bize de FOŞŞİK TC demesinler

YORUMLAR

  • 0 Yorum