ANAYASA MAHKEMESİ KAPATILACAK..!
Şenay Tek

Şenay Tek

Araştırmacı Yazar

ANAYASA MAHKEMESİ KAPATILACAK..!

Dün, ANAYASA MAHKEMESİ'nin Gazeteci Mehmet Altan ve şahin Alpay'ın tahliyesine hükmeden skandal kararı hakkında, eğer ki akılcı bir politika izlenir se, bu olayda tıpkı 15 TEMMUZ darbe girişiminde olduğu gibi HAYIRLARA VESİLE OLARAK SONUÇLANIR...

Yani ŞERDEN HAYIR HASIL OLUR düşüncesindeyim "NASIL OLACAK BU İŞ..???" diye sorduğunuzu duyar gibiyim.

Hemen izah edeyim.

Ülkemizde şu anda OHAL uygulaması yürürlükte, AYM verdiği bu skandal kararla, açıkça yasaları çiğnemiş ve hukuk devletine isyan etmiş oldu. Yani devlete baş kaldırmış oldu.

Pekii..

OHAL ne işe yarar.. ???

Devletin bekasının tehdit altında olduğu ülkede olağanüstü olayların cereyan ettiği dönemlerde, devlete, kendisine baş kaldıranlara ve devlet düzenini bozmaya veyahut yıkmaya hamledenlere,
prosedürlere takılmadan anında müdahale hakkını doğuran HALDİR, Ki. Devletimiz şu anda tamda öyle bir dönemden geçerken, Devletin yetkili bir organının kendisine baş kaldırmış olması, anında müdahaleyi gerektirir.

Eğer ki Devletin hukukçu kurmayları şu anda kolları sıvayıp, ve bu hukuk dışı kararın DEVLETE AÇIKÇA İSYAN OLDUĞUNU AKILCI GEREKCELERLE, MADDELER HALİNDE, ALT ALTA TOPARLAYABILIRSE, (ki...yapacaklarına inanıyorum) Artık iş devletin bir KHK ile AYM'nin kapatılmasına hükmetmesine kalır.

ANAYASA MAHKEMESİ Türkiye’ye 60 darbesini yapan darbeci cuntanın hediyesidir...
 

Cuntacılar AYM’yi , VESAYET REJİMİNİN SİGORTASI OLSUN diye kurmuşlardır, Bu mahkeme kendisini kuran zihniyetin fikri ekolünü içinde hep tutacaktır. Ne yaparsanız yapın zaman zamanda işte böyle kendini hissettirecektir. ve tek çare ondan kurtulmaktır. Devlette bunu Çok iyi bildiği için, oyunu kuralına göre oynayıp AYM'yi kapatacaktır.

Bu hamlenin tam yeri tam zamanıdır..

Eger ki devlet tamda şu anda olaya müdahale edipte, bu skandal kararı bahane ederek, AYM'nin kapatılması için KHK YAYINLARSA, o vakit AYM 'de, tıpkı T.C.'nin ilk kuruluş dönemlerinde, kılık kıyafet yönetmeliğini bahane edip. YÜZBİNLERCE MÜSLÜMANI ASTIRAN İSTİKLAL MAHKEMELERİNİN TARİHE KARIŞTIĞI GİBİ, EBEDİYYEN TARİHE KARIŞIR. ERBAKAN hocamızın ve 90 yıldır bu topraklar üzerinde sırf muhafazakar ve vatansever olduğu için ezilen, hor görülen, cezai müeyyideler le insani hakları ellerinden alınan tüm bireylerin intikamı sessiz sedasız alınmış olur.

Her zaman söylerim..

Devlet akli bizim kadar basit düşünmez, bizim gibi fevri hareket etmez. Hep bir sonraki adımın hesabını yaparak ilerlemeyi tercih eder.

Bakın arkadaşlar..

Filler düştüğü vakit, ilk tekmeyi kurbağalardan yer. DEVLET bunu bildiği için
bazen tökezleyip düşmüş gibi yapar, susarak mağduru oynar ve kurbağaların özgürlük viyaklamaları atarak yollara dökülmesini bekler, ilk tekmenin kimden geleceğine odaklanır. Bazen de yolu kesen ve trafiğin akışını engelleyen kurbağaları yoldan temizleyemediğin de, hepsinin üzerine kamyonu sürebilmek için sırf vicdanına bahane çık sın diye  kendisine tekme atacak, çelme takacak bir kaç kurbağaya göz yumar.

Sonra mı, sonrası yok..

Kurbağaların ne ölüsünü nede dirisini gören yok, kimisi tekerlerin altında can verirken, kimisi de ormanın derinliklerinde kaybolur gider. şimdi durumu tekrar tahlil edelim. Devlet tökezleyip düşer gii yaptı mı..? Yap tııı..

Tüm vatan hainleri gerek kalemleriyle, gerekse kelamlarıyla AYM'nin kararına şapka çıkardı mı..??? çıkar dııı..

Sevinç nidaları atarak bunun emsal teşkil edeceğini düşünüp, kendileri içinde ANAYASA MAHKEMESİNDEN BERAT KARARI TALEP ETTIMI..??? et tiii...

Devlete çelme takmaya hamletti mi..??? Hamlet tiiii...

Pekiii..

Devlet sessizce olan biteni seyredip, sonunda kendini mağdur ilan etti mi..??? et tiiii..

Öyley se iş kamyonu kurbağaların üzerine sürmeye, hatta hat ta.. O kurbağaların kacıp saklanacakları GARGAT ORMANINI yani ANAYASA MAHKEMESİNİ YAKMAYA..(YIKMAYA ) KALDI...

Bilmem anlatabildim mi

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum