TÜRKİYE İYİ YOLDA/FIRSATÇILAR HEVESLENMESİN!!
Mustafa Albayrak

Mustafa Albayrak

Sosyolog /Araştırmacı yazar

TÜRKİYE İYİ YOLDA/FIRSATÇILAR HEVESLENMESİN!!

Son  günlerde ekonomide gözle görülen iyileşmeler, vatandaşın cebine aksetmezse bile  ışığın göründüğü  bir yola doğru gitmekte olduğumuzu  görmekteyiz...... Fakat duymakta olduğumuz hadiseler korkutucu vede  dehşet uyandırıcı olaylar gibi gözükmektedir...   Üstesinden gelmemiz gereken ağır sorunlarımızın varlığı bellidir. Sokaklar huzursuz, insanımız kaygılıdır. Geleceğimiz risklidir. Trafikte kavga, iş yerinde kavga, evde kavga, siyasette kavga hakimdir. Vatandaş patlamaya hazır bir bomba gibi bir hal alma noktasına  gelmiştir....Anlaşmaya mesafe koyanlar, sıkılı yumruklarla pozisyon alanlar, toplumsal huzura kastedenlerdir. Kadına şiddet vakaları, cinayet haberleri sıradanlaştı. Türkiye sosyal ve toplumsal bunalımın kıyısındadır. Ekonomik sıkıntılar her insanımızı tehdit etmektedir. Konkordato ilanları sanki otomatiğe bağlanmıştır. Böylesi bir zamanda fabrikalar niye yanar?             

Türkiye ekonomisi içerisine çekildiği kur savaşından ağır hasar almış olabilir. fakat Türkiye bizimdir. her zamanda bizim olacaktır. Ekonomideki derin yaraları tedavi edip iyileştirmek milli bekamızın gereğidir. Ekonomik muhtaçlığın pençesine düşen vatandaşımız neyini yaksın, nelerini ateşe versin?Bunlar fırsatçılıktan başka bir şey değildir.. Dün açıklanan enflasyon rakamlarını herkes gördü. Enflasyon canavarı başını çoktan kaldırdı. Merkez Bankası, yüzde 7.9 oranında öngörmüş daha sonra yüzde 13.4 olarak revize etmişti. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Yıl sonu geçen hafta 23.5 olarak hedeflenmiştir. Yeni ekonomik programda ise yüzde 20.8 düzeyinde tahmin edilmiştir. Dün açıklanan oran son 15 yılın en yüksek rakamıdır. Bizler ekonomik sorunlardan rant devşirmeyi niyet etmeyen milli ahlaka sahıp bir milletiz..Aslında Türkiyede güzel şeyler olmuyor değil.Dolar son üç ayın en düşük seviyesine düşmüş,     Amerikayla azda olsa iyı gelişmeler olmaya başlamış, Ekonomide  bazı gelişmeler iyi yönde  olma noktasına doğru gitmektedir...,Fakat ne yazıkki halkımız arasında bazı fırsatçılar, Bazı vurguncular  türemiş bunların niyetlerinin farklı olduğu bellidir, Ülkeye kaos çıkarmaktan beslenen ahmak bedbaht vatan hainlerdir.... , Bunlarında üstesinden gelecek adımlar Hükümet tarafından  atıldı atılıyor, önlemler en üst  seviyede  alinıyor alınmaya devam edecektir....Bu  fırsatçılar  Türkiyenin düzeninini bozmaya çalışan  vatan hainleri kişiler olduğunu  her zaman gördük vede  görmekteyiz...Karamsarlığa kapılmadan sabırla  basiretle  gelişmeleri izlemekten  başka bir çaremiz yoktur.Çünkü Türkiye çok büyük bir ülkedir, Bunu kimse yıkamaz aslada yıkamayacaktır.. Böyle fırsatçılar vatan hainleri her zaman çıkmış çıkmaya da devam edecektir.. Bunlar hiç bir zaman kötü emellerine ulaşamayacak  kısa zamanda da yok olup gideceklerdir..Bu gelişmeleri fırsat bilen muhalefet lideri bay Kemalda   yalanlarına dolanlarına devam ederek halkı kışkırtmaya devam etmektedir..Bu bay kemalın herzaman yaptığı  kışkırtma vede kaos planlarıdır..Bunları konuşturmadan  fırsatçılara   meydanı bırakmadan  hükümetin  vatandaşa karşı iyileşme yapmasına devam etmesi  zaruri bir hal almıştır..Bir an önce gerekli önlemler alınmalı vatandaş rahat bir nefes almalıdır..İnşallah yakın zamanda herşey düzelecek. Türkiye büyük bir hamle yaparak yoluna  emin adımlarla devam edecektir diye umuyoruz..Rabbım ülkemizin  ve milletimizin yar ve yardımcısı olsun..

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Münevver ONUR
  7 ay önce
  Yaşanan bu tüm olumsuzluklar dış gudumlu marjinal güçlerin ooyunlarj tezgahlarj ise bizlere düşen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak maddi manevi birlik ve beraberliğimızi daim kılmamız için etrafımızin iyiliģini de kendi iyilogimizi düşüdüğümüz gibi düşünmektir. İşi whline verip liyâkât sahibi olunmasi için de haddimiz dahilinde çalışmaktır.O zaman İsam -Müslüman düşanları dize gelir düşmanlık yapamazlar. Bizler de her işimizi Muhammedi yaparsak Afalet Merhamet Hürriyet Eşitlik Kardeşlik ve Emniyet hasıl olur.Hakkı Hâkikati inkâra yeltenip Haksızlık Hüküm süremez... Yüce Allah dinini ayaklar altinda ezdirmez ! İnsanlar hakettikklerinde inkârcı nankörler musallat olup yolunda giden işlerin aksamasina tam tersi hal almasina yolunda giden işlerin bozulmasina sebep olur. Evini kendini temizlemeyen haşerelerin hastalıkların olusmasina zemin hazırlamış olur.Tüm oluşan bozukluklardan şikâyet etmemesi gerekiyordur bu durumda. Yüce Allah bizleri Hakk-Hakikat yolunda olanlardan eylesin bizi.
 • Fatma ozden
  7 ay önce
  Emeğinize saglik hocam