GÜNDEMİ SARSAN OLAYLAR ZİNCİRi !!
Mustafa Albayrak

Mustafa Albayrak

Sosyolog /Araştırmacı yazar

GÜNDEMİ SARSAN OLAYLAR ZİNCİRi !!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’la Paris’te yaptığı görüşmenin detaylarını anlatarak, Washington’ın üç PKK’lı elebaşı için para ödülü koyması konusunda, “Biz bunu, PKK ile PYD’nin ayrı yapılar olduğu iddiasını meşrulaştırmak için ortaya atılmış bir oyun biçiminde telakki ediyoruz. Bu oyuna gelmeyiz” dedi.

Donald Trump’la  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğanın yakınlaşması gibi bi şeyin kimseyi aldatmaması, bunlar siyasetin cilveleri olduğunun bir tezahürüdür..Devletler arasında duygusallık yok çıkar ilişkisi vardır. Kazan kazan politikası vardır. Bunun böyle bilinmesi gerekmektedir.. 

KAŞIKÇI Cinayeti  ise tam bir skandal olarak gündemi sarsmaya  devam etmektedir...Bu cinayetin önceden planlanmış olduğu; emrin Suud’daki üst makamlardan geldiği ortada. Daha önceki  Makalemde de ifade ettiğim üzere, kendisinin bu işten haberdar olmaması  mümkün olmayan  Kral Selman hakkında Türkiye nin kötü  bir düşüncesi oluşmuştur artık. Ancak biz, talimatı verenin kim olduğunun da açıkça ortaya çıkarılmasını istiyoruz. Bu talimatı kim vermiş, cinayetle alakalı olarak tutuklananların konuşmaları, bunu söylemeleri lazım. Katilleri sağda solda aramaya gerek olmadığını  sağır sultan bile bilmektedir..Bunun talimatını kral selman bin halıt vermiş, katıllerde gelmiş  talımatı  alçakça yerine getirmişlerdir...

KAŞIKÇI Parçalara bölünmüş caniler tarafında asitle hunharca yakılarak  kuyuya atılarak yok edilmiştir. Bu cinayeti örtmeye kimse kalkamaz. Örtülmeside  asla mümkün değildir. Ne olursa olsun Türkiyenin bir zaafı bir ayıbı olarak  gündeme oturmuştur. Bu arada İsrailin Gazze'ye  yaptığı alçakça saldırılar neticesinde  şehit olan siviller masüm çocuklar  vardır,Ne yazık ki dünyadan tek ses  çıkmamaktadır Buna dur diyecek bir dünya istiyoruz, ama  maalesef dünya hep sessiz kalmaktadır.'Yazıklar olsun'  Amerikanın  israilin bir köpeği geberse dünyayı ayağa kaldırırlar. Rabbim bunları kahru perişan etsin... 

Bizimde askerlerimizdende şehitlerimiz var, Rabbım hepsinin mekanları cennet olsun. Siyasetin içinde karmaşık durumlar olduğu zaten gündemde yerini hep almıştır ve almayada devam edecektir. Bunların başında AK Parti ile MHP arasındaki çelişkiler yumağı  devam etmektedir .Andımız meselesi için sert konuşan Devlet bey,  Türküm demekten  gocunanlar 17 Türk devletinin kurulduğuna ne demeli bunları yokmu saymalıdır. Diyanet işleri başkanı Ali Erbaş içinde iyi şeyler söylememiş hatta  sert sözlerle ithamda bulunmuş, Buldu buldu da hasta ziyaretinin gününü  9 kasimimı bulmuştur. Bu  ne  tesaduftür diye serzenişte bulunmuştur. Demek ki burada her partinin ayrı bir misyonu vardır.. Buda demokrasinin bir gereği olduğunu  herkesin ayni düşünce içinde olmadığının bir ispatıdır.

Ayrıca adaylar içinde gündemdeki  bazı isimler  öne çıkmaya başlamıştır.İstanbul için  Binali yıldırım ismi ön sıralarda yerini korumakta,Ankara içinde süleyman soylu gibi gözükmektedir, yinede bunlara pek sıcak bakmakla  beraber.Başkan Erdoğanın her zaman  ters köşe yaptığını  göz önünde bulundurmak gerekmektedir Çok yakında tüm adaylar belirlenecek  hepimiz görme imkanına sahip olacağız. CUMHURBAŞKANI Erdoğan, üç dönem belediye başkanlığı yapan kişileri istirahata çekeceklerini belirterek, şunları söyledi:

Büyük şehirlerimiz üzerindeki çalışmalarımızın çok çok önemi var. Belli bir noktaya kadar geldik, devam edeceğimiz arkadaşlar var. Ama üç dönem mantığı diye bir anlayış var. Üç dönem belediye başkanlığı yapmış arkadaşlarımızı da büyük oranda istirahata çekeceğiz. Tamamına yakını için geçerli. Çünkü halk değişim istiyor. Üç dönem aynı yerde belediye başkanlığı yapmış arkadaşlara dördüncü dönem için aynı yeri düşünmüyoruz.
Ha ne olabilir?
Dördüncü dönem bir başka yerde bir başka il veya ilçede belediye başkanı adayı olabilir. Bu daha ziyade ilçeler bazında böyle olur şeklinde konuştu. Velhasıl  önümüzdeki günlerde belirleme  konusunda değişik adaylar görme imkanına  şahit olacağımız mümkün olacaktır. Bu arada  CHP nin yere göğe sığdıramadığı  alçak şerefsiz Öztürk yılmaz  deyyusu, Ezanın  neden Türkçe  okunmaması ni gündeme getirmiş,  Alçak ve  şarlatanlığını ortaya koymuştur. Şimdi de CHP  nin başına bela olmuştur. Geberecek köpek  cami duvarına işermiş  Bu köpekte bunu yapmış ALLAH indan bulmuştur.. İlahi adalet tecelli etmiştir.

CHP  ile İYİ  Parti'nin  yaptığı konuşmalara baktığımızda  siyasetten uzak  eylemler içinde boğuşup gittikleri zaten ortadadır. Bunların dertlerinin iktidarı eleştirmek ,iyide olsa kötüde olsa  iftiralarına aymazlıklarına devam etmekte oldukları halkımız tarafından zaten izlenmekte ve görülmektedir.   Ülkemizdeki Muhalefetin   maalesef bu şekilde  hareket içinde oldukları  ortadadır. Ülkemizde çok güzel şeylerin olduğunu yapılan faaliyetlerden görmekte olduğumuzu güzel günlerin bizi  beklediğini yapılan eylemlerden görmekteyiz.  Birazdaha sabredersek ülkemiz refah seviyesine ulaşacaktır dahada iyi sevilere geleceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.
Rabbım ülkemizin ve milletimizin yar ve yardımcısı olsun..

YORUMLAR

  • 0 Yorum