GÜNDEMİ SARSAN / CUMHUR İTTİFAKI BİTTİMİ?
Mustafa Albayrak

Mustafa Albayrak

Sosyolog /Araştırmacı yazar

GÜNDEMİ SARSAN / CUMHUR İTTİFAKI BİTTİMİ?

 haftanın çelişkilerle dolu bir hafta olacağını geçen haftaki yazımda zaten söylemiştim ,ve öylede oldu. Gündemi sarsan olaylar zincirini saymaya başlamaktan gurur duymamakla  beraber gelişmeler bunu göstermektedir..Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ve bahçeli arasındaki diyaloğun artması bazı çevrelerde Cumhur ittifakı Çadırdı yor mu  gibi soruların akla gelmesi gibi sorular akla geliyor ...Devlet Bahçeli  Türkiye nın bekası için yola çıkmış aklı başında olaylara damgasını  vurmuş bir liderdir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuştu . MHP lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın afla ilgili sözlerine yanıt verdi. Bahçeli,BİZİMKİ BİR AF TEKLİFİ  DEĞİL "Kanun teklifimizin tartışmasız arkasındayız, yanındayız. Milletimize neyi söylediysek onu yapıyoruz. Vazgeçmek yok, gevşemek yok, geri dönüş yok" ifadelerini kullandı. Bahçeli, Cumhur ittifakıyla ilgili 'Yerel seçimde ittifak arayışımız kalmamıştır' diyerek AK Parti'ye kapılarını kısmende olsa kapatmış oldu... Bu kronikleşmiş süreci uzatmanın anlamı ve alemi yoktur. Herhangi bir ittifak beklentimiz ittifak niyetimiz geldiğimiz bu aşamada artık kalmamıştır. Zoraki görüşmelerle bir yere varmanın imkanı olmayacaktır. Oyalanmaya umutlarla oynamaya lüzum da yoktur. Kendi yolumuzu sadece kendimiz çizeceğiz. 31 Mart 2019 seçimlerine kendi adaylarımızla kendi amblemimizle katılıp her seçim bölgesinde demokratik mücadelemizi yapacağız..Şeklindeki açıklaması haklı olduğunun bir tezahürüdür..MHP Lideri Devlet Bahçeli'de yeni ittifak açıklaması geldi. Bahçeli, açıklamasında "Cumhur ittifakı duruyor, yerelde ittifak yok" dedi.

. Cemal kaşıkçı muamması gündemdeki  yerini  hala daha canlı bir şekilde  korumaktadır..Evet  Gazeteci Cemal kaşıkçı konsoloslukta menfur bir cinayete kurban gitmiş fakat hala cesedi bulunamamıştır.  Bu böyle sıradan bir olay olmadığı Amerika ve Suudi Arabistan ekseninde yapılmiş planlanmış bir cinayettir.. Bu olayın bizim elimizi çok güçlendirdiğini  Amerikanın bu yolla kucağımıza düşmesi ilahi bir adalettir      Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin ''Kaşıkçı uluslararası krize dönüşmüştür. Ortada bir vahşet karşımızda resmen bir cinayet vardır. Kaşıkçı alenen ve adice katledilmiştir. Tüm oklar veliaht prensi işaret etmektedir'' dedi.  Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kimin emriyle öldürüldüğü net değil. Suç mahalli olarak neden İstanbul seçildi? Tüm oklar veliaht prensi işaret ediyor. Prens Selman cinayetin neresindedir? Ciddi suçlamalara maruz kalan başkonsolosun kaçması, skandaldır yanlıştır. Katillerin azmettiriclerin Türkiye üzerindeki hesaplaşmaları ortaya çıkarılmalıdır. Türkiye'nin sabrını kimse hafife almasın. Adam olsunlar, Müslüman gibi davransınlar. Bilsinler ki kuluın hesabı varsa Allah'ın da hesabı vardır ve hepsinden üstündür.

YORUMLAR

  • 0 Yorum