Su Kurnazı bunlar?
Mehmet Çetin

Mehmet Çetin

Araştırmacı Yazar

Su Kurnazı bunlar?

İsrail parlamentosu, Ermeni soykırımı tasarısını reddetmiş. Tasarıyı kendileri verip, kendileri reddediyorlar. Şimdilik bu kıyağımızı unutmayın, dercesine...

Seneler var ki şu mazlum milleti bu soykırımı teranesi üzerinden tehdit ederler. Ya Hu Osmanlı devletini siz ve sizin işbirlikçileri yıkmadı mı?

Osmanlı zamanında işlendiği iddia edilen bir cürümün hesabını bize soracaksanız eğer, öncelikle Osmanlı Torunları olduğumuzu tescil edeceksiniz.

Eğer bu hakikati kabül edecek cesaretiniz varsa, ilan edin, bizlerde atalarımızın tarihi sorumluluklarını memnuniyetle üstlenelim ve bu meyanda mirasına da talip olalım.

İşimize gelir, ama siz bu lokmayı çiğneyemezsiniz. Kaldı ki, velev ki o tarihte Ermeni soykırımı yapılmış olsun, bu sözde hakikat bizi bağlamaz.

CHP"nin sorunudur bu!

Nitekim dönemin iktidarının bugünkü kurumsal temsilcisi onlardır.

Bizim nezdimizde Osmanlı"nın son padişahı Sultan Abdülhamit Han"dır. Meseleye bu zaviyeden bakınca, sözde soykırımın gerçek sorumlusu olarak İsrail hükümeti bile suçlanabilir.

Nitekim İttahat Terakki eliyle rejimi değiştiren siyonistler, o gün bugündür dolaylı olarak da olsa bu memleketi idare ederler. 1909 dan, ta ki 2009 a kadar.

Şimdi bunlar bizi mütemadiyen böyle ayak oyunlarıyla tuşa getirirler ya, bizim mecliste şu basenlerini büyütmekten başka kerameti olmayan herifler ne yaparlar arkadaş...

Öyle değil mi?

Bizi soykırımla itham eden ülkelerin hepsinin tarihinde hakikaten mümessili oldukları en az birer soykırımı hikayesi mevcut.

Niye kullanmıyorsunuz kardeşim?! Verin tasarıyı, ardından isterseniz reddedin!

Her aklımızı size mi vereceğiz?

Azıcık işe yarayın, isterseniz!...

Nerde o günler...

Bizimkiler ancak hademelerin kariyerleriyle, müteahhitlerin ihaleleriyle, kalantorların kredileriyle uğraşırlar. Kimin vekiliyseler artık...

Nasıl olsa memleket için didinen bir maraba ve bir kaç arkadaşı var.

Siz semire durun! Yolunuz mezbahaneye de düşer inşallah!

Mehmet Çetin / ülke postası

YORUMLAR

  • 0 Yorum