Reis mücadele ediyor, pragmatistler örgütlü olarak direniyorlar.?
Mehmet Çetin

Mehmet Çetin

Araştırmacı Yazar

Reis mücadele ediyor, pragmatistler örgütlü olarak direniyorlar.?

Yolsuzluk yapanı kenara koyacağız" diyerek, aslında yıllardır kanıksadığımız bir nitelik kazanan rüşvet ve yolsuzluk geleneğinin siyasetten ve devlet bünyesinden tamamen temizleneceğini vurgulayarak,
Sosyolojik ve siyasi anlamda kapsamlı bir Devrim"e imza atacağının işaretini vermişti.

Nitekim rüşvet ve yolsuzluk pratiği, toplumun tüm kesimlerini yozlaşmayımâkûl görmeye sevk edecek boyuta erişmişti.

Neredeyse siyasetin tüm kadroları tarafından motivasyon kaynağı olarak görülen yolsuzluk beklentisi, hakikatte sekülerleşme yoluna sevk edilmiş toplumumuza sirayet etmiş en bariz kitlesel hastalıktır.
Türkiye Cumhuriyeti tarihi, ilk defa böylesine siyasi bir risk üstlenmeyi göze alan bir lidere şahitlik ediyor. Keza, çok düşman kazanacak.

Yakın tarihimize şöylesine bir göz attığımızda, cumhuriyet tarihinde zengin olan ailelerin neredeyse tamamının bir şekilde yolsuzluğa bulaştığını rahatlıkla görebiliriz.

Devletin kuruluş aşamasında bile meşru görülen yolsuzluk yumağının, sonra ki dönemlerde etkisini yitireceğini öngörmek ahmaklık olurdu.

İnanmayanlar, devletin kurucularıyla ilk iki meclisin azalarının mal varlığına göz atabilir.
Şunun şurasında 15 yıl öncesine kadar rüşvet almadan ameliyata girecek cerrah bile bulmakta zorlanıyorduk.

Dilim varmıyor ama, son dönemde yargıya bile sirayet ettiği konuşulan bu ahlaksız yöntemlerin artık bünyemizden tamamen arındırılması zaruretkapsamındadır.

Bu adımı atarak binlerce düşman kazanmayı göze alan Reis, milyonlarca vatandaşın gönlünü kazanırken, Allah"ın rızasına ve gelecek nesillerin duasına mahzar olacaktır.
İşi kolay değil; bir yanda yanında bir avuç azınlıkla kendisi, diğer tarafta kendi kurduğu partinin bile neredeyse her yerini işgal etmiş haramiler sürüsü...
Allah yardımcısı olsun!
Mehmet Çetin

YORUMLAR

  • 0 Yorum