İyi parti'ye kelam etme zamanı geldi?
Mehmet Çetin

Mehmet Çetin

Araştırmacı Yazar

İyi parti'ye kelam etme zamanı geldi?

Terörle mücadele kapsamında bugün geldiğimiz noktada üretilen pratiği eleştiremedikleri için salt iktidarı yıpratmak adına Çözüm Süreci"ni karalamakla yetinen, Kahir ekserisi İyi parti saflarında yer almış arkadaşlara bir kaç kelam etme zamanı geldi.

Canım kardeşim, çözüm süreci yaşanmasaydı eğer, bugün Suriye coğrafyasında ürettiğimiz stratejiyi pratiğe dönüştürmekte ziyadesiyle zorlanıyor olurduk.

Nitekim çözüm süreci sayesinde Anadolu Kürtleri, terör örgütü PKK"nın hakiki yüzünü, kimin memuru olduklarını ve kime hizmet ettiklerini açıkça görmüştür.

Dün o meşum örgütün siyasi uzantısına oy verenler, bugün o zihniyeti temsil edenleri lanetliyorlar.

Terörle mücadele pratiği sadece sahada uygulanan militarist yöntemlerle muzaffer olabilseydi, her halde 40 yıl boyunca bu çıkmaz tabloya saplanıp kalmazdık.

Bugün itibarı ile terör örgütüne katılım neredeyse sıfırlanmıştır ve bu kazanım, O beğenmediğiniz çözüm sürecinde üretilen barışın, bölge halklarının damağında bıraktığı lezzetten kaynaklanmaktadır.

Elbette anlamak için azıcık da olsa düşünmek lazım. Kiraya verilen kafalar anlamakta zorlanacaktır.

Emperyalistleri memnun etmek adına kendi devletinize sövmeyi bırakıp, zaviyenizi değiştirerek bir süreliğine istikbale yönelik üretilen vizyona odaklansanız,

Aslında ileride aynaya bakarken kendinize kızmak zorunda da kalmayacaksınız.

Uyanın arkadaşım; Meral hanım sizi düşmanın kucağına itiyor, görmüyor musunuz?

Mehmet Çetin / ülke ppostası

YORUMLAR

  • 0 Yorum