Bu kez feryat Kastamonu'dan yükseldi.?
Mehmet Çetin

Mehmet Çetin

Araştırmacı Yazar

Bu kez feryat Kastamonu'dan yükseldi.?

Gün geçmiyor ki Fetö ile mücadele sürecine bazı siyasi aktörlerin halel getirdiğine yönelik bir iddia ile karşılaşmıyalım.

Kamil Tunaoğlu isimli bir dava arkadaşımız bir kaç ay önce; "15 TEMMUZ gecesinde Diyanet İşleri Başkanlığı 'nın emrine rağmen Sala okunması emrini olabildiğince geciktiren, kendine göre pozisyon belirleyen, ilçelerde 3.cu tur salalar verilirken hâlâ il merkezinde ki din görevlilerine emri vermeyen, sonraki günlerde ki dua ve konuşmalarında bir kez olsun FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ diyemiyen, kendi kurumunda göstermelik bir iki açığa alma dışında FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ ile mücadele etmeyen, hatta karartma yaptığı iddia edilen, FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ ile irtibatlı ve iltisakli olarak bilinen ve tanınan kişi ve kurum yöneticileri ve personel ile ileri derecede samimiyet ve irtibatı devam ettiği iddiaları ayyuka çıkan İl Müftüsünü kim veya kimler koruyor?" diyerek bir yazı kaleme almış.

Pınar Aydın isimli gazeteci arkadaşımızın da benzer şekilde Kastamonu"ya işaret ettiğini gördük.

Sadece Kastamonu mu? Elbette değil!

Yaşadığım Aydın ilinde bile Fetö ile layıkıyla mücadele edilmediğine ve bazı milletvekilleri tarafından sürecin baltalandığına dair her gün yeni bir iddia ile karşılaşıyorum.

Neyi ıskalıyoruz, biliyor musunuz? Mücadeleyi sulandıranların hepsinin Fetöcü"lerden mütevellit olduğuna yönelik hatalı bir algıya sahip olduğumuz için,

Hakkında şaibe olanlarda doğrudan Fetö bağlantısı arıyoruz. Bulamadığımız taktirde de iddianın asparagas olduğuna hükmediyoruz.

Aslında mesele o kadar basit değil. Fetö"ye intisap etmediği halde, mazide onlarla çıkar ilişkisine girmiş yığınla aktör var.

Ve inanın onların hukuku çok daha derin. Nitekim insanları müşterek hareket etmeye sevk eden en kudretli bağ, suç ortaklığı münasebetidir.

Eğer Ak Parti genel merkezi bu bağlamda bir an önce nitelikli bir mücadele pratiği üretemezse, korkarım ki bazı hususlarda çok geç kalmış olacağız.

Mehmet Çetin

YORUMLAR

  • 0 Yorum