EMPERYALİZMİN UŞAKLARI  İLKESİZ DÜZMECE KAHRAMANLAR.?
Hasan Alparslan

Hasan Alparslan

Araştırmacı,Gazeteci-Yazar

EMPERYALİZMİN UŞAKLARI  İLKESİZ DÜZMECE KAHRAMANLAR.?

12 Ocak 2018 - 11:53

Siyaset kulvarı çok yönlü incelendiğinde milletimizin siyasi tercihlerinde belirli faktörlerin rol oynadığı görülmektedir. Milli ve manevi meselelerin karşısında geliştirilen kararlı tutumun ve sorumlu siyaset anlayışının yeterince dikkate alındığı, bununla sosyo-ekonomik kalkınmışlığın ön plana çıktığı anlaşılmaktadır.

AK Parti, bu durumun seçmen tercihlerinde belli bir ölçüde rol oynadığını görmüş olmakla birlikte sorumlu ve ilkeli siyaset yaklaşımını ön görerek Türk milletiyle gerçekleri paylaşmayı tercih etmiş, politika ve programlarıyla da milletin teveccühünü kazanmıştır.
Ak Parti, bu gün ne sorumlu ve duyarlı siyaset yaklaşımından, ne de milli ve manevi meselelerimiz karşısında geliştirdiği kararlı tutumdan dolayı ve ne de verdiği hizmetin ülkemize ve halkımıza yansımasının verdiği iğli den dolayı böbürlenmemiş, sadece kıvançla yoluna devam etmesi gereğini bilmiştir..,

İnanıyoruz ki, Türk milleti, AK partinin yüksek katkılarıyla attığı ileri adımları ve mimarı olduğu yapıcı ve hoşgörü siyaset anlayışı ile demokratik açılım, demokratikleşme paketi ve yeni Anayasanın oluşması için yaptığı çaba ve gayreti yakın bir gelecekte daha iyi takdir edecektir. Yine dış ilişkiler de yaşanan yoğun gelişmeler karşısında geliştirdiği milli ve onurlu duruşunun anlam ve önemini daha da iyi kavrayacaktır.

2002 yılı öncesi iktidarların, ülkeyi basiretsiz bir şekilde idare etmesinin sonucu ve ihmallerinin birikimi ile oluşan tüm sosyal ve ekonomik sorunları kalıcı bir biçimde çözmeyi başaran bu günkü hükümete.. Gerekse vatandaşlarımızın omzuna yüklenen ağır soysa-ekonomik sıkıntısının siyasi faturasını o dönemlerin iktidar partilerine ve ortaklarına kestiği bütün problemlere, çözüm bulan siyasete..Kem gözle bakan inkârcılar ile bugünkü mecliste yer alan siyasi partilerin bu geçmişte yaşattıklarını görmezlikten gelmeleri ve inkârcı politika izleme anlayışıyla, şimdide mevcut iktidarı yıpratabilme gayreti içerisinde, oy kaygısı- rant kavgasının verdiği hırsla halkın temiz duygularını istismar ederek, toplumun her kesimine yanıltıcı ve yalan-dolan çeşitli sözler sarf etmeleri de bir gerçektir.

Hemen hemen her yerde halkımıza eğri, büğrü vaatlerde bulunulduğu, toplumun haklı beklenti ve taleplerinin gerçekçilikten uzak bir şekilde kullanıldığı gözlenmiştir. Bu tipleme siyasilerin hesapsız ve tutarsız söylemler geliştirmesinin acısı ileride ortaya çıkacak ve zarar gören yine halkımız ve siyaset kurumu olacaktır.
Hangi Saiklerde şekillenmiş olursa olsun insanlarımızın siyasi tercihlerine saygı duymak ve bunun ciddi bir muhasebesini yapmak milletine ve demokrasiye saygılı bir partinin temel görevidir.

Ancak, bazı partilerin liderleri ile sözcülerinin sorumsuzluk örnekleri dışında, özellikle son ik5 yıl boyunca siyaset kurumu bilinçli olarak yıpratılmak istenilmiş, bazı çıkar çevreleri kendi oluşturdukları yangına körükle gitmiştir. Böylece, doğruyla eğrinin, ilkeli tutumla ilkesizin, sorumlulukla, sorumsuzluğun bir birine karıştırması istenilen bir siyasi atmosfer yaratılmak istenilmiştir.

Onlar ki, uzun yılları aşan bir geçmişin ürünüdür. Nesilden nesile biçim değiştirerek aktarılan bu ilkesizliğin gerçek oyuncuları, bu gün karamsarlığın son perdesini oynayan figüranlığına ek, onlar emperyalizmin uşaklığından öte, her biri kendisini millete bir kahraman olarak takdim etmek isteyen, inkârcı politika izleme anlayışındaki düzmece kahramanlardır. Saygılarımla.
Hasan ALPARSLAN Araştırmacı, Gazeteci-Yazar 12 Ocak 2018

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar