PROVOKASYONLAR NE İŞE YARAR?
Firuz Türker

Firuz Türker

Araştırmacı Yazar

PROVOKASYONLAR NE İŞE YARAR?

Kısa cevabı toplumun destabilizayonunda kullanılır. Bir toplumun fay kırıklarını tetikleyerek çıkan sarsıntı sonucu yıkıntılar arasına dalıp talan etme imkanını sağlamak için kullanılır. Daha basit yazayım; milleti birbirine karşı hırslandırıp birbirine düşürerek çıkan kavgadan çıkar sağlamak için yapılır. Daha da açık yazayım; münafık gider evin birine 'komşun senin için şunu dedi' der, diğerine gider ona da aynı şeyi söyler; bu ikisi de salaksa eline pompalıyı alıp sokağa düşer birbirini kırarlar, kimi ölür kimi kalır hapsi boylar, münafık da bunların evine konar.

Sen ne ayaksın kızım. O ne öyle şuh bakışlı Fadime Şahin gözleri. Diyelim ki Atatürk'ü sevmiyorsun; hadi hazzetmiyorsun. Ne işin var Anıtkabir'de. Hadi diyelim gittin; çarşafı da alameti farika olarak başına taktın. O ne öyle küfür müfür, hakaret. Bi de kalk videoya çek, git sosyal medyaya koy. Tayyip senin babanın oğlu mu? Yemişliğin içmişliğin mi var da mahalle delikanlısına seslenir gibi 'Tayyip' deme kendini bilmezlik rahatındasın?Buram buram tezgah.

Biz neler gördük neler. Müftü karısıyım diye sosyal medyaya düşüp de bunlar kocamı da kandırdı kurtarın bizi diye yaygara yapan siyasi parti 'görevlilerini',; sanki bombalar halk arasında başkanlık sistemi gelsin diye patlatılıyormuş gibi olayla uzak yakın ilgisi olmadığı halde bir yakını yaralanmışçasına 'başkanlığınız batsın' diye feryat figan edenleri, daha nicelerini. Yer miyiz bu senin sıradan,basit, bayağı provokasyonunu. Bizim provokasyon tarihimiz 1 Mayıs 77, Maraş, Çorum, Sivas gibi katliamlarla dolu.

Biz yemeyiz yemesine ama şöyle Tayyip'e çakacak bir şey çıksa da bir zıplasak, pir zıplasak, her şey onun yüzünden diye yeri göğü inletsek apartında olanları garanti edemeyiz. Sanki bunlar anlaşmalı; hazırda bekliyorlar. Ordan bir tanesi zaaaart diye bir şey salıyor, berikilerin burunlarında mandal, bu ne koku diye ortalığı ayağa kaldırıyorlar.

Bundan önce FETÖ ye karşı mücadelenin anlamına işaret etmeye çalıştığım bir şeyler yazmıştım. Ben bu işten de FETÖ kokusu alıyorum. Yok daha neler diyecek olanlara da peşinen bir şey söyleyeyim; bunlar daha ne ki; sırada neler var kim bilir. Tarihin en bukalemun örgütüyle karşı karşıyayız. Bunlarda oyun bitmez. Herifçioğlu çıkıp slogan atarak Karlov'u vurmadı mı? Sonra da binbir türlü numara çekip, bomba patlatacakmış gibi yapıp kendini de öldürtmedi mi? Daha yirmili yaşlardaydı.

Provokasyonlar artık cemaati birbirine düşürmeye pek yaramıyor. Ama bazılarının bunu alıp, allayıp pullayarak namluya sürmesine bal gibi yarıyor. Yani şimdi tam da kurultay öncesi, nereden çıktı bu çarşaflı Fadime Şahin JR ün Atatürk'e hakaret videosu demeden de edemiyor insan.

YORUMLAR

  • 0 Yorum